Report 5. kolo - Dukla Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 15. Schranz (pen.) – 13. Chlumecký (vla.), 90. Chlumecký (vla.)
Žluté karty: 28. Bezpalec, 72. Daniel Tetour, 88. Djuranović, 90+1. Rada - 27. Kadlec, 88. Hofmann
Počet diváků: 1287
Sestava Slovácka: Daněk - Krejčí, Kadlec, Juroška, Hofmann - Sadílek, Petr, Navrátil (75. Kalabiška), Havlík (45. Janošek), Daníček - Zajíc (84. Kubala)
Sestava soupeře: Rada - Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Milošević - D. Breda (52. Djuranović), Daniel Tetour, Holík, Marek Hanousek, Podaný (73. Holenda) - Schranz

Slovácko veze tři body z Julisky
dukla170818.JPG

Slovácko v 5. ligovém kole zajíždělo na pražskou Julisku, kde zvítězilo 2:1 díky dvěma vlastním brankám Martina Chlumeckého.

První gólový moment utkání přišel ve 13. minutě, kdy si po rohovém kopu Petra srazil míč do vlastní sítě Martin Chlumecký a Slovácko vedlo na Julisce 1:0.

Z vedoucí branky se však hráči v bílých dresech neradovali dlouho, když o dvě minuty později po Hanouskově centru z pravé strany hřiště spadli v pokutovém území hned dva domácí hráči a rozhodčí Jílek ukazuje na penaltový bod. Míč si postavil Ivan Schranz a poslal ho za záda Michala Daňka.

Slovácko mělo po zbytek první půle míč častěji na svých kopačkách, ale snaha končila před pokutovým územím domácího celku. Naopak Dukla několikrát zahrozila z brejků, ale k vážnějšímu ohrožení branky taky nedošlo.

Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou Slovácka, které si vytvořilo dvě zajímavé šance. Nejprve v 53. minutě střílel na vzdálenější tyč Navrátil, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče domácího gólmana. O pět minut později se pak k zakončení dostal Zajíc, ale gólman Rada míč vyrazil.

Další velká šance Slovácka přišla v 71. minutě, kdy se do vzduchu pověsil Stanislav Hofmann, ale autora dvou branek proti olomoucké Sigmě tentokrát fantasticky vychytal domácí gólman Rada.

Domácí se dále nemohli vymanit z tlaku Slovácka, ale i tak bylo k vidění několik výpadů do hostující obrany. Slovácko se v závěru snažilo více střílet, ale zakončení Navrátila i Jurošky nebylo přesné, a tak rozhodující moment přišel v nastaveném čase, kdy centr Michala Kadlece prodloužil Juroška a domácí Chlumecký si vstřelil druhou vlastní branku.