Report 6. kolo - 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín

Góly: 18. Poznar (pen.), 27. Bartošák, 54. Železník, 63. Matejov
Žluté karty: 52. Petr - 49. Podio
Počet diváků: 6586
Sestava Slovácka: Daněk - Krejčí, Kadlec, Hofmann - Sadílek, Petr, Navrátil (59. Kalabiška), Juroška, Janošek (76. Rezek), Daníček - Zajíc (68. Kubala)
Sestava soupeře: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Traoré, Jiráček (82. Hronek), Bartošák - Beauguel (72. Džafič), Poznar (51. Železník). Trenér: Bílek.

Slovácko prohrálo se Zlínem 0:4
zlin270818.JPG

Krajské derby mezi Slováckem a Zlínem se modrobílím nepovedlo a porážka 0:4 znamená první domácí prohru v letošní sezoně.

Hosté ze Zlína byli od první minuty aktivnější na míči, ale do vedení jim pomohl až pokutový kop z 18. minuty, který proměnil Poznar.

O deset minut později bylo ještě hůř, když z hranice dvaceti metrů napřáhl Bartošák a vymetl šibenici domácí branky.

Slovácko v následujících minutách převzalo iniciativu, ale kompaktní obrana zlínských nedovolila kontaktní branku do šatny.

Naděje na bodový zisk se ještě více vzdálila v 54. minutě, kdy Traore našel Železníka a ten přidal třetí branku Zlína.

Kalich hořkosti si museli fanoušci na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti vypít až do dna. V 63. minutě vystřelil z úhlu Robert Matějov a míč skončil za zády překvapeného Michala Daňka.

Slovácko mohlo korigovat po šanci Kalabišky, ale jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče. Slovácko tak se Zlínem prohrálo 0:4.