Report 7. kolo - Městský fotbalový klub OKD Karviná - 1.FC Slovácko

Góly: 64. Wágner, 72. Ba Loua – 89. Navrátil
Žluté karty: 67. Letić, 69. Ba Loua – 43. V. Daníček, 45. Petr
Počet diváků: 3265
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Krejčí, Hofmann - Sadílek (78. Machalík), Petr (62. Navrátil), Kalabiška, Juroška, Havlík, Daníček - Zajíc (45. Kubala)
Sestava soupeře: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (58. Ba Loua), Lingr (67. Smrž), Letić – Wágner (83. Ramírez)

Slovácko prohrálo v Karviné 1:2
karvina020918.JPG

Slovácko v 7. ligovém kole zajíždělo na půdu Karviné, kde prohrálo 2:1. Za Domácí se trefil Wágner a Bo Louea. Za Slovácko v samotném závěru utkání snižoval Navrátil.

Slovácko sice v úvodu utkání mělo míč častěji na svých kopačkách, ale kombinační hra dlouho žádné větší nebezpečí pro domácí branku neznamenala. Naopak domácí Karviná několikrát nebezpečně kontrovala z rychlých protiútoků.

První zajímavá šance z pohledu Slovácka přišla ve 26. minutě, kdy se uvolnil Jan Kalabiška, kterého sice skluzem zastavil domácí obránce Janečka, ale Kalabiška stejnou mincí dostal míč zpět na své kopačky a poslal centr do pokutového území, kde hlavičkoval Havlík. Jeho zakončení však postrádalo větší razanci a domácí obránce míč vykopl z brankové čáry.

Ve 32. minutě mohl otevřít skóre utkání aktivní Kalabiška, který si naběhl na centr Marka Havlíka, ale míč skončil nad břevnem domácí svatyně.

Následně bylo horko před pokutovým územím Slovácka, kde míč několikrát nebezpečně prolétl pokutovým územím, ale obrana Slovácka odolala.

Ve 41. minutě si Jan Kalabiška vyměnil míč s Jakubem Petrem, který z hranice pokutového území zakončoval, ale Berkovec byl pozorný a skákavou střelu ukryl ve svých rukavicích.

Ve druhém poločase mohlo jít Slovácko do vedení v 54. minutě, kdy se po střele Havlíka dostal odražený míč ke Kalabiškovi, kterého však vychytal Berkovec.

Do vedení šla nakonec Karviná, která otevřela skóre utkání v 64. minutě. Nejprve domácí hráč Ba Loua trefil tyčku a střelu Panáka vyrazil Daněk. Následný rohový kop zužitkoval po centru Budínského Wágner, který hlavou překonal Daňka.

O osm minut později již domácí vedli o dvě branky a byl u toho opět Budínský, který našel Ba Loua, který přesnou střelou k tyči nedal Daňkovi šanci.

Kontaktní branka utkání přišla až v samotném závěru, kdy Berkovce prostřelil Jan Navrátil, který zužitkoval přihrávku Jana Kalabišky. Další branka již nepadla a Slovácko tak prohrálo v Karviné 1:2.