Report 8. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha

Góly: 82. Daníček (pen.) – 26. Kúdela, 30. Coufal, 57. Tecl
Žluté karty: 90. Kubala, 90+1. Daníček, 90+3. Hofmann – 84. Bořil
Počet diváků: 5627
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko, Juroška, Hofmann, Divíšek (71. Reinberk) - Petr (55. Rezek), Kalabiška (65. Sadílek), Janošek, Havlík, Daníček - Kubala
Sestava soupeře: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Kúdela (83. Frydrych), Bořil – Traoré, Souček – Stoch, Hušbauer (72. Baluta), Zmrhal – Tecl (76. Matoušek)

Slovácko podlehlo Slavii Praha 1:3
slavia160918.JPG

Od prvních minut se na Slovácku hrál z obou stran kombinační fotbal, který však končil před šestnáctkami.

Ve 14. minutě se rýsovala zajímavá šance pro Slovácko, kdy Jakub Petr zakládal protiútok, skluzem ho zastavil Stoch, ale dál postupovat směrem k brance mohl Marek Havlík, ale k nelibosti domácího publika sudí odpískali útočný faul.

Slavia v následujících minutách měla míč více na svých kopačkách, ale obrana Slovácka Pražany do zakončení nepouštěla.

Bohužel ve 26. minutě zahrávala rohový kop na který si nejvýše naskočil odchovanec Slovácka Ondřej Kúdela, který poslal Slavii do vedení.

Po půlhodině hry to bylo již 0:2. Z levé strany centroval Tecl, Zmrhal chtěl hlavičkovat, jenže na míč nedosáhl, ten proletěl až k Coufalovi, jehož nepříliš povedené zakončení nakonec skončilo v síti.

Ve 33. minutě měl gól na kopačce Vlastimil Daníček, ke kterému se dostal odražený míč po centru Havlíka, ale nejprve nastřelil obránce a následná dorážka z malého vápna šla nad bránu.

Hned z protiútoku se mezi střelce mohl zapsat Tecl, ale toho tentokrát vychytal gólman Michal Daněk.

Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou Slovácka. Nejprve se ke střele dostal Filip Kubala, který mířil nad a chvíli na to napřáhl z hranice 30 metrů Dominik Janošek, jehož rána zazvonila na tyč.

V 57. minutě to však byli hosté, kteří přidali třetí branku. Po chybě obrany potáhl míč Hušbauer a vybídl ke skórování Stanislava Tecla.

Slovácko v 63. minutě opět rozezvonilo brankovou konstrukci Slavie, když trochu nečekaně zakončoval Jan Juroška.

Snížení se Slovácko dočkalo v 83. minutě, kdy byl nařízený pokutový kop po faulu na Rezka. Míč si postavil Vlastimil Daníček a střelou pod břevno nedal Kolářovi šanci.

Slavia si ve zbytku utkání své vedení pohlídala a zvítězila tak na Slovácku 3:1.