Report 9. kolo - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

9. kolo - Fortuna liga2018/19
Městský stadion 22. 9. 2018 | 17:00:00
5:1

Góly: 28. Mareš, 55. Přikryl, 80. Komličenko, 83. Matějovský, 89. Komličenko (pen.) – 65. Kuchta
Žluté karty: 72. Mareš – 17. V. Daníček, 31. J. Krejčí
Červené karty: 86. Daníček
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko, Reinberk (45. Sadílek), Krejčí, Juroška - Rezek, Kalabiška (79. Petr), Janošek, Havlík, Daníček - Kubala (57. Kuchta)
Sestava soupeře: eda – Pauschek, Chaluš, Hůlka (C), Keresteš – Takács, Mareš – Přikryl (85. Džafić), Ladra (76. Matějovský), Konaté (31. Jaroslav Diviš) – Komličenko

Slovácko prohrálo v Mladé Boleslavi 1:5
boleslav220918.JPG

Slovácko v 9. ligovém kole prohrálo na půdě Mladé Boleslavi 1:5. I když byli ve druhém poločase hráči Slovácka blízko vyrovnání, tak nakonec tři branky během posledních devíti minut znamenaly pro Slovácko porážku o čtyři branky...

První zajímavá šance Slovácka přišla v 8. minutě, kdy se do zajímavé šance dostával Kalabiška po přihrávce Jurošky, ale domácí gólman nakonec zasahovat nemusel. Podobné to bylo i v 19. minutě, kdy z hranice pokutového území vystřelil Havlík, ale míč měl opačnou faleš, než by bylo potřeba.

První branka utkání nakonec přišla ve 28. minutě a byl to domácí Mareš, který ránou přesně do šibenice rozvlnil síť za zády Michala Daňka.

Slovácko se snažilo po inkasované brance vyrovnat a vytvořilo si v následujících minutách územní převahu, ale ta končila na nepřesnostech ve finální fázi.

Vyrovnání mohlo přijít na začátku druhého poločasu. Rezek ve 48. minutě posunul míč na Kalabišku, který odcentroval do vápna, kde byl na zadní tyči Marek Havlík, před kterým však akrobaticky zasahoval Hůlka.

O další tři minuty později Slovácko znovu zahrozilo. Marek Havlík sice míč z voleje netrefil podle představ, ale následnou dorážku Rezka musel zlikvidovat gólman Šeda.

Neproměněné šance Slovácko mrzely v 56. minutě, kdy se k zakončení dostal Přikryl. Jeho střelu se snažil zblokovat Krejčí, ale míč pouze tečoval a ten skončil za zády bezmocného Daňka.

Slovácko nesložilo zbraně a snažilo se být i nadále aktivní, ale stejně jako v předchozích případech chyběla větší kvalita ve finální fázi. Domácí naopak hrozili z rychlých protiútoků, které několikrát zaměstnaly Michala Daňka.

Slovácko bylo za zvýšenou aktivitu přeci jen odměněno brankou. Lukáš Sadílek poslal v 65. minutě přesný centr do vápna, kde byl připravený střídající Jan Kuchta, který hlavou překonal domácího gólmana Šedu.

Slovácko se tlačilo za vyrovnáním a domácí hráči měli v následujících minutách problémy s pohybem hostujícího týmu. Bohužel v 81. a 83 minutě přišla pro Slovácko studená sprcha, když se nejprve prosadil nejlepší střelec letošního ligového ročníku Komlichenko a o dvě minuty později Matějovský.

V závěru utkání byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Slovácka Vlastimil Daníček a domácí chvíli na to zahrávali pokutový kop. Míč si postavil Komlichenko a uzavřel na konečných 5:1.