Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - Slezský FC Opava

Góly: 23. Kuzmanović, 87. Juřena
Žluté karty: 80. Navrátil, 80. Zajíc – 53. Kuzmanović, 71. Zapalač, 80. Schaffartzik, 90+3. Kayamba
Počet diváků: 3986
Sestava Slovácka: Daněk - Krejčí, Juroška, Hofmann, Divíšek - Sadílek (77. Zajíc), Rezek (65. Kubala), Kalabiška (58. Navrátil), Janošek, Havlík - Kuchta
Sestava soupeře: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Hrabina, Zavadil, Kuzmanović (C) (78. Janetzký), Jursa, Zapalač – Puškáč (68. Kayamba), Smola (82. Juřena).

Slovácko podlehlo efektivní Opavě

Slovácko doma prohrálo s Opavou 0:2. Modro-bílí neproměnili řadu šancí v prvním poločase, naopak z rohového kopu se prosadil hostující Kuzmanovič. Ve druhé půli usilovali domácí o vyrovnání, ale z brejku se prosadil Juřena a ukončil naděje Slovácka na bodový zisk.

V úvodu 10. kola Fortuna:ligy měla první dvě šance zápasu Opava, ale Daněk vyrazil pokusy jak Smoly, tak Puškáče. Poté už hrozilo Slovácko a obrana Opavy se pořádně zapotila. Nejdřív v tutové šanci vychytal Havlíka Šrom a potom Rezek napálil z dobré pozice míč do tyčky.

Tlak domácích narušil nenápadný roh, který na bližší tyči usměrnil hlavou za Daňka Nemajna Kuzmanovič. Poté měla Opava dvě šance, ale Slovácko bez potíží odolalo. Samo ale nedokázalo využít své šance, rána Jurošky skončila na tyči. Sadílek ve skvělé pozici mířil mimo.

Ve druhém poločase se Havlík dostal se štěstím k tutovce, když zazmatkoval hostující obránce. Natáhl se, seč mohl, ale brankáře Šroma nepřekonal. Po centru Navrátila střihnul nůžkama ve vzduchu Sadílek, ale nebyl přesný. Slovácko prostřídalo do útoku a na Opavu zatlačilo.

Hosté se ale z mohutného tlaku vymanili a těsně před koncem vstřelil pojišťovací branku Opavy Václav Juřena. Slovácko prohrálo s Opavou 0:2 a na kontě má stále 9 bodů.