Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - FK Teplice

Žluté karty: 52. Petr, 86. Havlík – 25. Čmovš, 69. Vaněček, 81. Hora, 86. Hyčka
Červené karty: 49. Čmovš
Počet diváků: 3192
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk (56. Kalabiška), Krejčí, Juroška, Hofmann - Petr (56. Kubala), Navrátil, Janošek (66. Machalík), Havlík, Daníček - Kuchta
Sestava soupeře: Jakub Diviš – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Moulis (73. Hyčka), Ljevaković (C), Kučera, Hora (87. Shejbal) – Vaněček, Trubač (54. Jeřábek)

Slovácko s Teplicemi prohrálo 0:2

Modro-bílí ve 12. kole prohráli doma s Teplicemi 0:2. Ráz utkání určila rychlá branka soupeře už v první minutě utkání z hlavy Vaněčka. Do pauzy ještě přidal branku Krob. Od 49. minuty hrálo Slovácko proti deseti, ale branku nevstřelilo.

Zápas začal pro domácí velmi smolně. Už v první minutě propadl centr k Davidu Vaněčkovi, který hlavičkou překonal Daňka. To určilo na další minuty ráz hry, domácí extrémně rychlá branka zaskočila. Nicméně hned následně na druhé straně pálil Petr, ale brankář Diviš si poradil. Dobrou šanci měl i Reinberk, ale z úhlu nedokázal brankáře hostů překonat.

Aktivní byl Petr a těsně před vápnem si vybojoval faul. Přímák zahrál Janošek, ale jeho technický pokus branku minul. Slovácko si vytvořilo tlak, ale šance neproměnilo. Naopak Teplice se prosadily z další vážnější šance. Jan Krob se na levé straně dostal k dorážce a ranou na bližší tyč překonal Daňka.

Do pauzy Slovácko ještě jednou zatlačilo soupeře a bylo blízko gólu. Jenže střelu Navrátila vyrazil Diviš a poradil si i s hlavičkou Kuchty.

Druhý poločas začal pro modro-bílé slibně. Kuchta vybojoval faul na svou osobu a po druhé žluté se ze hřiště poroučel Čmovš. Velkou šanci měl následně Navrátil, ale Diviš jeho hlavičku lapil. Na druhé straně proti Krobovi zasahoval Daněk. O chvíli později Vaněček trefil z dálky tyč a s lobem Ljevakoviče si poradil domácí brankář.

Poslední šanci zápasu měl Kalabiška, ale ani jeho dobrá teč střely zpoza vápna se mezi tři tyče nevešla.