Report 14. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

0:3

Góly: 50. Zajíc, 85. Sadílek, 90+3. Kuchta
Žluté karty: 8. Voltr, 29. Nitrianský, 39. Kodr, 70. Květ - 16. Zajíc, 33. Machalík, 84. Trmal
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Krejčí, Juroška, Hofmann - Rezek (45. Kalabiška), Navrátil, Machalík (63. Sadílek), Havlík, Daníček - Zajíc (79. Kuchta)
Sestava soupeře: Kočí - Kodr, Nitrianský (83. Nový), Tregler, Antwi - Hlúpik (74. Keita), Květ, Soldát, Fantiš - Pejša (57. Jan Rezek), Voltr

Slovácko vyhrálo v Příbrami 3:0
pribram031118.JPG

Slovácko ve 14. ligovém kole zvítězilo na půdě Příbrami 3:0, když po ne příliš povedené první půli otevřel skóre utkání Zajíc ve 49. minutě a v závěru utkání výhru pečetil Sadílek a Kuchta.

V prvním poločase diváci sledovali hlavně bojovný fotbal, který přinesl více šancí pro domácí mužstvo. Již v deváté minutě se v brance Slovácka musel blýsknout Matouš Trmal, který dvěma zákroky vychytal domácí hráče.

Největší šanci prvního poločasu si Slovácko vypracovalo v 16. minutě, kdy Tomáš Zajíc dostal ideální přihrávku za obranu, ale při snaze obejít gólmana upadl a místo zakončení přišla žlutá karta pro útočníka Slovácka.

O dvě minuty později mohla neproměněná šance mrzet Slovácko mnohem více. Po hrubce v obraně se domácí dostali do přečíslení, ale naštěstí svou akci překombinovali a branku Trmala vůbec neohrozili.

Příbram mohla těsně před poločase skórovat, když si Filip Hlúpik naběhl za obranu na kolmici z poloviny Příbrami a po rychlém zpracování míče mohl skórovat. Naštěstí pro Slovácko byl Trmal připravený.

Vstup do druhého poločasu vyšel Slovácko mnohem lépe a již ve 49. minutě otevřel skóre utkání Tomáš Zajíc. Petr Reonberk na levé straně poslal míč do pokutového území, kde se k zakončení dostal Machalík. Míč se následně odrazil k osamocenému Zajícovi, který poslal míč do sítě – 0:1.

O dvě minuty později mohlo být srovnáno, ale Matouš Trmal v brance byl opět pozorný, když vyrazil pokus domácího Voltra. Podobná situace se opakovala v 59. minutě, ale souboj Voltra s Matoušem opět vyzněl lépe pro odchovance Slovácka.

Slovácko mohlo pojistit své vedení v 70. minutě, kdy Marek Havlík rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a po jeho přetaženém centru na vzdálenější levé tyči hlavičkoval o zem těsně mimo Jan Kalabiška.

Pojištění výsledku nakonec přinesla 85. minuta. Jan Kuchta poslal z levé strany centr před bránu a na vzdálenější tyči uklidil míč do sítě hlavičkující Lukáš Sadílek – 0:2. Fanoušci Slovácka se nakonec dočkali i třetí branky, když v nastaveném čase pečetil výhru Slovácka Jan Kuchta.

Slovácko tak veze důležité tři body z Příbrami a gólman Matouš Trmal ve svém druhém ligovém zápase v dresu Slovácka si připisuje premiérové čisté konto.

Matouš Trmal 90 - 1 -