Report 15. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 30. Nešický
Žluté karty: 53. Sadílek, 77. Kuchta - 36. Nešický, 68. Aarons, 74. Potočný
Počet diváků: 3674
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Krejčí, Juroška, Hofmann - Sadílek (56. Hellebrand), Navrátil (72. Petr), Kalabiška, Havlík, Daníček - Zajíc (60. Kuchta)
Sestava soupeře: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Ševčík, Nešický (70. Oršula), Pešek (89. Kerbr) – Oscar – Aarons (84. Pázler)

Slovácko prohrálo 0:1 s Libercem

Trenér Petr Vlachovský se loučí se svým krátkým angažmá porážkou. Slovácko doma prohrálo 0:1, když se v prvním poločase trefil Nešický a modro-bílí na jeho gól nedokázali odpovědět. Nejblíž byl Kuchta, který ale neproměnil penaltu.

Zápas příliš mnoho šancí nenabídl. Především v prvním poločase se hrálo hlavně ve středu hřiště, oba týmy hrály především opatrně zezadu. Slovácko se snažilo o pronikání po křídlech, jenže Liberec měl obě strany hřiště dobře utěsněné. V útoku pšenka nekvetla ani hostům a oba týmy tak pokračovaly v zákopové válce.

Poprvé narušil relativní klid na frontě Oscar, jeho tečovanou ránu ale vykopl z brankové čáry Hofmann. Z další šance v 30. minutě se už hosté radovali. Pešek pod sebe předložil míč volnému Aleši Nešickému, který bez potíží prostřelil nechytatelnou ranou Trmala. Domácí nedokázali do poločasu připravit žádnou brankovou příležitost.

Ta přišla až po pauze, ale na druhé straně. Pešek obstřelil obránce, ale minul zároveň i bránu. Pak se do dobré pozice dostal Sadílek, ale z voleje minul branku. Do hry se pak dostali střídající Hellebrand, Kuchta a Petr, ale ani oni nedokázali překlopit misky vah na stranu Slovácka. Naopak zpečetit výhru mohl Pešek, ale Trmal ho vychytal.

Největší šanci na vyrovnání mělo Slovácko v 81. minutě, kdy hosté ve vápně faulovali Kuchtu, který z penalty jen vyprášil Nguyenovy rukavice. Těsně před koncem měl ještě dobrou pozici Havlík, ale svou silnější nohou přestřelil. Zápas skončil vítězstvím Liberce 1:0.