Report 16. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 43. Havlík, 57. Reinberk, 81. Kuchta
Žluté karty: 62. Fillo, 64. Granečný, 90. Procházka - 53. Reinberk
Počet diváků: 9782
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk (85. Rezek), Krejčí, Juroška, Hofmann - Navrátil (82. Divíšek), Kalabiška, Janošek, Havlík, Daníček - Zajíc (74. Kuchta)
Sestava soupeře: Laštůvka - Pazdera (69. O. Šašinka), Šindelář, Procházka, Holzer - Fillo, Jánoš (60. Jirásek), R. Hrubý, Granečný - J. Šašinka, Baroš

Slovácko loupilo na Baníku
banik241118.JPG

Slovácko získalo druhé venkovní ligové vítězství za sebou. Modro-bílí v 16. kole vyhráli na Baníku 3:0 po gólech Havlíka, Reinberka a Kuchty.

První poločas přinesl poměrně zajímavý fotbal. Lépe začal Baník, který si na úvod připravil velkou šanci. Fillo ale mířil mimo. Další šanci měl ze strany Granečný, ale obrana modro-bílých ho stihla zablokovat. Slovácko v následujících minutách začalo vyrovnávat hru.

Hosté si podmanili střed hřiště a sami mohli po standardce jít do vedení, ale Krejčí byl v ofsajdu. Pokus Hofmanna po rohu zase mířil přímo do náruče Laštůvky. Na druhé straně hrozil Jakub Šašinka, ale ze strany minul branku. Vedoucí branku měl na hlavě Janošek, ale z malého vápna hlavičkoval mimo branku Baníku.

Slovácko přesto odešlo do kabin s vedením. Gólová akce vznikla ve 43. minutě na levé straně, kde Zajíc vyslal Navrátila, a ten vrátil míč pod sebe Marku Havlíkovi. Ten přesnou ranou z penaltového prostoru nedal Laštůvkovi šanci. Baník mohl ještě do pauzy srovnat, ale Holzer pálil vysoko nad.

Baník do druhého poločasu vlétl s cílem vyrovnat a po chvíli se mu to málem podařilo. Šašinkova rána zpoza šestnáctky ovšem zazvonila jen na tyč. Slovácko ovšem o pár minut odpovědělo rázně. Po rohu Slovácka Laštůvka míč vyrazil přímo před Petra Reinberka, který jej dorazil do sítě – 0:2.

Hra domácích šla s druhou inkasovanou brankou hodně dolů a poslední půlhodinu Slovácko bez větších potíží kontrolovalo hru. Do dobré šance se potom dostal Zajíc, kterého stáhl ve vápně Procházka, ale sudí penaltu neodpískal. Moravany to mrzet nemuselo, protože chvíli před koncem na 3:0 upravil po přihrávce Havlíka Jan Kuchta. Ten se mohl trefit ještě jednou, ale jeho samostatný únik Laštůvka vychytal.

Slovácko v prvním ligovém zápase pod Martinem Svědíkem vyhrálo 3:0 a posunulo se v tabulce na 14. místo.