Report 17. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

Góly: 84. Zajíc, 90+3. Havlík (pen.) – 61. Pulkrab
Žluté karty: 51. Juroška, 62. Kalabiška, 67. Janošek, 81. S. Hofmann, 85. Havlík – 87. M. Frýdek, 87. Stanciu
Červené karty: 77. Kanga, 90. Civić
Počet diváků: 5124
Sestava Slovácka: Trmal - Krejčí, Juroška, Hofmann, Divíšek - Navrátil (79. Petr), Kalabiška, Janošek, Havlík, Daníček (72. Kuchta) - Zajíc
Sestava soupeře: Heča – Chipciu, Costa, Radaković, Civić – M. Frýdek, Stanciu (C), Kanga, Plavšić (90+3. Ristić) – Tetteh, Pulkrab (79. Wiesner)

Slovácko otočilo zápas se Spartou

Velmi atraktivní zápas hostilo v sobotu Uherské Hradiště. Slovácko otočilo zápas s pražskou Spartou, ve kterém prohrávalo po gólu Pulkraba ve druhém poločase. Po Havlíkově centru vyrovnával Zajíc a v samotném závěru proměnil vítěznou penaltu Havlík.

Nebojácný výkon proti Spartě odstartovala šance Havlíka. Záložník Slovácka ale mířil přímo na Heču. Na druhé straně po přiklepnutí Tetteha pálil Stanciu mimo, stejně jako o chvíli později domácí Janošek.

Kritická chvíle přišla ve 23. minutě po ruce Divíška. Míč si postavil hostující Kanga, ale Matouš Trmal jeho penaltu skvěle vychytal. Stejně tak si poradil se střelou Tetteha o chvíli později. Před poločasem to byl opět Tetteh, který hrozil hlavičkou k tyči, ale Trmal opět zasáhl.

Poté stadion v Uherském Hradišti explodoval radostí, když krásnou akci zakončil gólem do prázdné brány Zajíc, video ovšem odhalilo ofsajd. Chvíli poté si na levé straně udělal místo Havlík, ale jeho rána od břevna zamířila do hřiště.

Po pauze hra pokračovala v atraktivním duchu. Janoška v obrovské šanci vychytal Heča. Po dalším závaru domácí nedokázali míč ani na několik pokusů procpat do sítě. Neproměněné šance Slovácko mrzely, když po průniku Čiviče po levém křídle otevřel skóre utkání Matěj Pulkrab.

Gólem neskončil ani další obrovský závar před Hečou, který řešil po třech střelách Slovácka až Radakovič, který zastoupil brankáře na brankové čáře. Poté ale přišel klíčový moment. Kanga zbytečně fauloval Zajíce a musel do sprch. Slovácko proti oslabené Spartě převzalo iniciativu a stáhlo hru na tři obránce.

Po centru Havlíka srovnal na 1:1 Tomáš Zajíc. Tlak pokračoval a Slovácko mělo řadu šancí. V 90. minutě převaha rezultovala v další zbytečný faul na červenou kartu. Čivič strčil opět mimo hru do Kuchty, dostal červenou a navíc Slovácko kopalo penaltu, kterou suverénně proměnil Marek Havlík.

V závěru ještě po faulu Divíška zahrával druhou sparťanskou penaltu Ristič, ale míč poslal z puntíku mimo branku. Slovácko cenný obrat ubránilo a senzačně zvítězilo 2:1.