Report 18. kolo - SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko

Góly: 7. Nešpor
Žluté karty: 27. Jemelka, 75. Houska, 75. Plšek – 35. Janošek, 42. Juroška, 79. Kalabiška
Počet diváků: 2985
Sestava Slovácka: Trmal - Krejčí, Juroška (80. Petr), Hofmann, Divíšek - Navrátil (62. Rezek), Kalabiška, Janošek (45. Kuchta), Havlík, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek (C) – Falta (90+3. Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) – Dvořák, Nešpor (77. Yunis).

Slovácko bojovalo, ale z Hané body neveze
sigma081218.JPG

I když Slovácko na Hané mělo více šancí ke skórování než domácí Sigma, tak o osudu utkání rozhodla již sedmá minuta, kdy se prosadili domácí hráči.

Slovácko sice začalo aktivně, ale stačil jeden povedený brejk domácích a po centru do pokutového území Slovácka zakončoval Martin Nešpor, který poslal domácí do vedení 1:0.

Slovácko v dalších minutách bylo častěji na míči, ale chyběla mu finální přihrávka. Naopak Olomouc mohla z brejku znovu udeřit a byl u toho znovu Nešpor. První střelu zblokovala obrana a další šla těsně vedle tyče, kterou však kontroloval gólman Trmal.

Ve 36. minutě se do zakončení dostal Jan Navrátil. Jeho střelu z hranice pokutového území však vychytal pozorný Buchta.

Do poločasové přestávky se již diváci další branky nedočkali, a tak oba týmy odcházely do šaten za stavu 1:0 pro domácí Sigmu.

Vstup do druhého poločasu byl v režii aktivního Slovácka, které se snažilo odpovědět na vedení domácích, ale stejně jako v prvním poločase tomu chyběla finální přihrávka.

V 61. minutě měl na kopačce vyrovnání Kuchta, který dostal míč od kapitána Daníčka, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče.

Hned z protiútoku mohli domácí navýšit svůj náskok, ale Matouš Trmal konečky prstů vytěsnil zakončení domácího Nešpora, který šel sám na branku Slovácka.

V 69. minutě po souboji na hraně pokutového území upadl Pilař, sudí Zelinka nařídil po chvilce váhání penaltu pro Simu Olomouc. Hráči Slovácka se rozčilovali marně a jak se o chvíli později ukázalo i zbytečně, protože Matouš Trmal zlikvidoval jak pokutový kop, tak i následnou dorážku.

Po standardní situaci ze 73. minuty měl na hlavě vyrovnání Jan Kuchta, ale domácí gólman Buchta byl pozorný.

V závěru Slovácko ještě více zamáčklo domácí před svou brankou, ale gólově se nakonec svěřenci trenéra Svědíka prosadit nedokázali, když se neprosadil ani Daníček ani Rezek ze střední vzdálenosti.

Slovácko tak na Hané prohrálo 0:1.