Report 21. kolo - 1.FC Slovácko - Městský fotbalový klub OKD Karviná

Góly: 36. V. Daníček (pen.), 55. V. Daníček (pen.)
Žluté karty: 23. Kalabiška - 34. Záhumenský, 40. Bukata, 53. Smrž, 60. Faško, 73. Dramé, 79. Djordjevič
Počet diváků: 4127
Sestava Slovácka: Trmal - Kadlec, Juroška, Hofmann, Divíšek - Kalabiška, Janošek (76. Hellebrand), Havlík (87. Franič), Diviš, Daníček - Zajíc (69. Reinberk)
Sestava soupeře: Berkovec – Krivák, Rundić, Djordjevič – Jan Moravec, Bukata, Smrž (58. Faško), Budínský (C), Záhumenský – Guba (46. Dramé), Ba Loua (72. Lingr)

Slovácko s přehledem porazilo Karvinou

Slovácko ve 21. kole FORTUNA:LIGY porazilo Karvinou 2:0 díky dvěma gólům kapitána Daníčka z penalty. Domácí byli v utkání jasně lepším týmem jak v prvním, tak ve druhém poločase. Druhé jarní vítězství znamená posun v tabulce na osmé místo.

Slovácko na svého soupeře nastoupilo od první minuty utkání. Střelu Kalabišky ale srazili hosté na roh. Pak dvakrát zasahoval Berkovec, který nejdřív tak tak vyrazil pokus Zajíce, poté zakončoval z voleje Janošek a z brankové čáry musel míč vyhlavičkovat obránce.

V deváté minutě pálil Kalabiška z prostoru před vápnem a Berkovec měl co dělat, aby mu jeho ránu zneškodnil. Pak pálil Diviš, ale také narazil na vynikajícího brankáře hostů. Ti rozlámali velký tlak Slovácka až po pětadvaceti minutách hry. Nejdřív musel Trmal krotit střelu ze strany, pak tak tak vyškrábl střelu Budínského z přímého kopu.

V tutovce po půlhodině hry selhal Hofmann, který míč po přímém kopu nedokázal usměrnit z bezprostřední blízkosti do branky. Klíčový okamžik poločasu se odehrál chvíli poté. Dlouhý centr směřoval na Diviše, kterého ale Záhumenský stáhl za dres ve vápně. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem kapitán Vlasta Daníček.

Do poločasu ještě dvakrát hrozil aktivní Kalabiška, ale bránu hostů nedobyl. Po pauze ihned v šanci pálil Zajíc, ale Berkovec měl zkrátka svůj den a pokus chytil. Jenže hosté opět faulovali ve vápně Diviše, a tak se Slovácko mohlo radovat podruhé. I tentokrát penaltu proměnil Vlastimil Daníček.

Krajní hráči Slovácka dělali obraně Karviné potíže. Především pravá strana s Juroškou a Divišem byla nebezpečná. Po jedné z jejich akcí zakončoval Kalabiška. Blízko hattricku byl čtvrt hodiny před koncem Daníček, ale jeho střela zpoza vápna jen orazítkovala tyč.

Ve zbývajících minutách Slovácko kontrolovalo hru a dovedlo utkání k hladkému vítězství 2:0.