Report 22. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 26. V. Daníček (vla.), 40. Masopust, 57. Hušbauer, 76. T. Souček
Žluté karty: 83. Kúdela, 85. Traoré - 59. V. Daníček, 61. Navrátil, 68. Divíšek
Počet diváků: 10089
Sestava Slovácka: Trmal - Kadlec, Juroška, Hofmann, Divíšek (75. Reinberk) - Navrátil, Janošek, Havlík (45. Hellebrand), Diviš, Daníček - Zajíc (45. Rezek)
Sestava soupeře: O. Kolář – Coufal (78. Frydrych), Kúdela, Deli, Zelený – T. Souček, Král (75. Traoré) – Masopust (69. Baluta), Hušbauer, Stoch – Milan Škoda

Slovácko prohrálo na Slavii 0:4
slavia250219.JPG

Slovácko prohrálo na Slavii ve 22. kole 0:4 a poprvé od začátku prosince přišlo o body. Modro-bílí v prvním poločase odehráli vyrovnanou partii, ale doplatili na neproměňování šancí. Ve druhé půli Slavia definitivně zlomila odpor Moravanů třetí brankou.

Hosté nezačali v Edenu vůbec špatně. Pozorně bránili a dokázali si poradit se silnou záložní řadou soupeře. Náznak šance měl domácí Škoda, ale Trmal bez potíží zasáhl. První velkou šanci zápasu mělo Slovácko. Divišův centr hlavičkoval prudce Janošek a Kolář musel vytáhnout bleskový zákrok.

Další část zápasu byla bez šancí, po nahodilé akci se ale ke střele dostal Milan Škoda a na tečovanou střelu se Trmal natahoval marně. Přesto mohly jít oba týmy do kabin za nerozhodného stavu. Havlíkův centr poslal na branku Daníček a Kolář musel předvést skvělý zákrok.

Nakonec se před pauzou radovala Slavia. Stoch utekl na levé straně a jeho zkosený centr uklidil za slováckého brankáře Lukáš Masopust. Krátce po pauze tvrdě pálil Janošek, ale těsně mimo. Slovácko mělo míč častěji na kopačkách a postupně se prokombinovávalo k šancím. Definitivně snahu hostů zlomil krásnou ranou zpoza vápna Josef Hušbauer.

Následná pasáž hry přinesla hlavně zluté karty, kterými sudí Ardeleánu zasypal hráče Slovácka. Vedení mohli domácí navýšit po penaltě na Součka, ale Škoda branku přestřelil. Na konečných 4:0 tak upravil po tvrdé střele Baluty z dorážky Tomáš Souček. Slovácko na Slavii prohrálo a poprvé od prosince ztratilo body.