Report 23. kolo - 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Žluté karty: 41. Reinberk - 34. Fulnek, 35. Hájek, 39. Přikryl, 61. Hubínek, 65. Tatajev
Červené karty: 73. Tatajev
Počet diváků: 3419
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Juroška, Hofmann - Sadílek (80. Hološko), Navrátil, Kalabiška, Janošek, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Hubínek, Takács (65. Tatajev) – Přikryl, Bucha (82. Wiesner), Ladra (51. Mešanović) – Komličenko

Slovácko poprvé v sezoně remizovalo

Slovácko remizovalo doma s Boleslaví 1:1 a poprvé v sezoně si se soupeřem dělilo body. Domácí byli v zápase po celou dobu lepším mužstvem, ale aktivitu ve vítězství nepřetavili.

Domácí začali aktivně a jako první z dálky překvapil Šedu Juroška, ale brankář Boleslavi stihl zasáhnout. Velkou šanci poslat modro-bílé do vedení měl po rohu Daníček, ale jeho hlavičku na brankové čáře odkopl Jugas. Střelu Janoška zase Šeda vytěsnil těsně mimo.

Největší šanci poločasu měl Navrátil, který zaběhl po dvaceti minutách za obranu, ale vyběhnutého Šedu tváří v tvář nepřekonal. První půlhodina vyznívala jasně pro Slovácko, ale poté se hostům podařilo rozbít tlak. Byli sice častěji na míči, ale šanci si nevytvořili.

Slovácko začalo po pauze opět tlakem a už v 50. minutě se radovalo z vedoucí branky. Reinberkův centr usměrnil přesně k tyči Tomáš Zajíc. Slovácko mohlo další branku přidat v zápětí. Nejdřív jen těsně mimo mířil zpoza vápna Navrátil. Další šance měli domácí po centrech ze strany.

Ještě více získali modro-bílí hru pod kontrolu po červené kartě pro Tatajeva, který dvakrát v krátkém čase zajel ostře do Daníčka. Pojistku na výsledek mohl dát Janošek, ale střelu mu zablokoval soupeř. Pak po  kontaktu ve vápně upadl Zajíc. Sudí měl píšťalku v ústech, ale nakonec dal hru pokračovat a z protiútoku se trefil Tomáš Přikryl na 1:1.

Slovácko ještě mělo několik šancí na vítězný gól.  Největší měl nový hráč Hološko, který zblízka dorážel, ale těsně mu srazil střelu bránící Jugas.