Report 24. kolo - Slezský FC Opava - 1.FC Slovácko

Góly: 1. Stáňa, 80. Smola – 63. Sadílek, 65. Diviš
Žluté karty: 18. Schaffartzik, 60. Janetzký – 85. Hološko, 90+2. Kalabiška
Červené karty: 21. Janošek
Počet diváků: 3783
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk (55. Diviš), Kadlec, Juroška, Hofmann - Sadílek (83. Franič), Navrátil, Kalabiška, Janošek, Daníček - Zajíc (69. Hološko)
Sestava soupeře: Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Stáňa (72. Manzia), Zavadil, Jan Řezníček (66. Juřena), Zapalač – Janetzký (79. Jurečka) – Smola

Slovácko v Opavě vybojovalo cenný bod
Opava090319.JPG

Brzká branka a vyloučení Dominika Janoška, tak vypadala první dvacetiminutovka v Opavě. Slovácko se však semklo a z horské opavské půdy nakonec dovezlo bod za remízu 2:2.

Slovácku nevyšel vstup do zápasu, když po dvaceti vteřinách inkasovalo. Opava se dostala do přečíslení a vyběhnuvšího Trmala přeloboval Janecký a dobíhající Bronislav Stáňa pouze míč doklepl do prázdné brány.

V dalších minutách sice Slovácko kontrolovalo míč, ale muselo si dávat pozor na rychlé brejky domácího týmu. Další nemalá komplikace přišla ve 21. minutě, kdy byl po souboji uprostřed hřiště vyloučen Dominik Janošek.

I v deseti se Slovácko snažilo o vyrovnání a ve 44. minutě se po centru Sadílka srazil gólman Šrom s jedním s domácích hráčů, ale následná Navrátilova střela odraženého míče šla mimo tři tyče.

Začátek druhého poločasu se nesl v převaze domácího týmu. Opava držela míč, ale obrana Slovácka i v deseti vzdorovala.

Pak však přišla 63. minuta a rychlý brejk Slovácka. Navrátil prostrčil míč do vápna, kam si seběhl Lukáš Sadílek a poslal míč do sítě.

O dvě minuty později bylo v sektoru fanoušků hostí ještě veseleji. Opava propadla v souboji o míč a Lukáš Sadílek vyslal přesnou kolmici na Diviše, který se řítil sám na gólmana Šroma, kterého úspěšně prostřelil.

Slovácko vzdorovalo do 80. minuty, kdy se po rohovém kopu dostal k dorážce Tomáš Smola, který z blízka překonal Trmala. V nastavení se Matouš Trmal ještě blýskl zákrokem proti přímému kopu Zavadila. Slovácko tak vybojovalo bod za remízu 2:2.