Report 28. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

Góly: 7. Zajíc, 52. Hofmann
Žluté karty: 28. Divíšek, 42. V. Daníček, 47. Juroška, 58. Trmal, 79. Franič - 41. Matoušek, 42. Tregler, 90+2. Jan Rezek
Počet diváků: 3064
Sestava Slovácka: Trmal - Juroška (81. Šimko), Hofmann, Franič, Divíšek - Sadílek, Navrátil, Janošek, Diviš (86. Hološko), Daníček - Zajíc (74. Kalabiška)
Sestava soupeře: Kočí – Nový, Tregler (72. Kodr), Chaluš, T. Jablonský – Mingazov, Květ, Kingue (60. Voltr), Jan Rezek – Matoušek (77. Antwi) – Fantiš

Slovácko porazilo Příbram 2:0
pribram130419.JPG

Modro-bílí byli v zápase lepším a nebezpečnějším týmem. Už v 7. minutě otevřel skóre zápasu Zajíc a domácí měli další šance k navýšení vedení. Ve druhém poločase nakonec druhou branku přidal po rohu Hofmann. Slovácko zvítězilo 2:0 a může stále pomýšlet na boj o prostřední skupinu nadstavbové části.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, už ve třetí minutě pálil směrem k brance Janošek, ale minul. Slovácko to mrzet nemuselo, v 7. minutě se už prosadil Tomáš Zajíc z otočky. Hosté mohli srovnat díky Fantišovi, ale Trmal skvěle zasáhl.

Po hezké akci Sadílka pálil Navrátil, ale hosté srazili na roh. Ještě do poločasu ale mohlo jít Slovácko do dvoubrankového vedení. Divišovu střelu zblokoval obránce, ke střele pod břevno se dostal z penaltového puntíku Sadílek, ale Kočí zasáhl. Později pálil Janošek ze standardky, ale hostující gólman opět zasáhl.

Slovácko druhý poločas začalo stejně dobře jako ten první a hned z toho byla druhá branka. Stanislav Hofmann usměrnil míč z rohového kopu hlavou do sítě a dal slováckým kopačkám větší klid.

Ten trval jen pět minut, než po chybě v obraně Trmal fauloval Treglera a hosté zahrávali penaltu. Rezkovu ránu ovšem zastavila tyč a o chvíli později na druhé strně pálil jen těsně mimo Janošek.

V závěru utkání měli šance domácí. Na Juroškův centr těsně nedosáhli Zajíc ani Hofmann. Nadýchaný míč usměrnil Navrátil z vápna jen těsně mimo branku. Závěr utkání Slovácko bez potíží kontrolovalo a vyhrálo 2:0.

29 Matouš Trmal 90 - 1 -
24 Jan Juroška 81 - 1 -