Report 29. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

29. kolo - Fortuna liga2018/19
U Nisy 21. 4. 2019 | 17:00:00
3:2

Góly: 45+2. Kozák (pen.), 76. Kozák (pen.), 90+2. Kozák (pen.) - 70. Krejčí, 79. Daníček
Žluté karty: 8. Kozák - 33. Divíšek, 71. Jaroslav Diviš, 90. Kalabiška
Počet diváků: 4754
Sestava Slovácka: Trmal - Krejčí, Juroška, Hofmann, Divíšek - Sadílek (45. Havlík), Navrátil (81. Kalabiška), Janošek (45. Harba), Diviš, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar - Malinský (82. Musa), Potočný, Pešek (60. Mara) - Kozák

Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop
liberec210419.JPG

Slovácko ve 29. ligovém kole prohrálo na půdě Liberce 2:3. O osudu utkání rozhodly tři pokutové kopy domácího celku, které proměnil Libor Kozák.

Slovácko začalo v Liberci aktivně a vytvořilo si několik náznaků šancí. Otevřít skóre mohlo Slovácko ve 14. minutě, kdy se k zakončení dostal Dominik Janošek, ale jeho tvrdou ránu ze střední vzdálenosti domácí gólman vychytal.

Domácí hru vyrovnali a v následujících minutách to byli hráči Slovanu, kteří zahrozili. Na střelu Malinského byl však gólman Trmal připraven.

V samotném závěru první půle nejprve poslal míč do vápna Zajíc a dobíhajícímu Divišovi chybělo pár kroků.

V nastaveném čase na druhé straně Potočný po střetu s Krejčím zařval v pokutovém území a byla z toho penalta pro domácí. Míč si postavil Kozák, který poslal Liberec do poločasového vedení 1:0.

Ve 49. minutě to na stadionu U Nisy dvakrát jen zahučelo. Nejprve se k zakončení dostal Tomáš Zajíc, jehož pokus vyrazil s pomocí tyče domácí gólman Nguyen a z následného rohového kopu nebezpečně hlavičkoval Haris Harba.

Na druhé straně se v 66. minutě dostal k zakončení útočník Kozák a gólman Matouš Trmal musel vytáhnout jeden ze svých zákroků.

V 70. minutě se Slovácko dočkalo vyrovnání. Po standardní situaci nejprve zakončoval Zajíc, jehož střelu vyrazil na tyč gólman Nguyen, ale na dorážku dobíhajícího Krejčího již byl krátký – 1:1.

Další úspěšný zákrok s připsal Matouš Trmal v 73. minutě, když z šibenice vytáhl přímý kop z kopačky Potočného.

Bohužel v 78. minutě Slovácko znovu prohrávalo, když po skluzu Vlastimila Daníčka v pokutovém území odpískal sudí druhý pokutový kop. Stejně jako v prvním případě se nemýlil domácí Kozák – 2:1.

Radost domácích však trvala jen pár vteřin a po další standardní situaci se o vyrovnání postaral Vlastimil Daníček, který hlavičkou přesně k tyči odčinil předchozí penaltový zákrok - 2:2.

Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, tak se v nastaveném čase kopala třetí penalta pro domácí tým a Libor Kozák se opět nemýlil. Liberec tak po třech penaltách zvítězil nad Slováckem 3:2.