Góly: 3. Potočný
Žluté karty: 39. Juroška, 81. Krejčí
Počet diváků: 999
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Krejčí, Juroška, Hofmann - Petr (77. Rezek), Navrátil, Kalabiška (59. Kuchta), Havlík, Daníček - Zajíc (68. Kubala)
Sestava soupeře: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Breite (C), Oscar, Pešek – Nešický – Aarons

MOL CUP: Slovácko prohrálo v Liberci 0:1
slovan151118.JPG

Pohárové utkání na půdě libereckého Slovanu nezačalo pro Slovácko vůbec šťastně, když hned první akce domácích skončila za zády Matouše Trmala, který si sice na prudkou hlavičku Potočného sáhl, ale vytěsnit mimo tři tyče ji nedokázal.

Slovácko v následujících minutách bylo aktivnějším mužstvem a v 7. minutě zakončoval z hranice pokutového území Jakub Petr, ale jeho střele chyběla razance a gólman Nguyen ji dokázal zkrotit ve svých rukavicích.

V 19. minutě si vysloužil potlesk skromně zaplněných tribun Jakub Petr, který prokličkoval hned mezi čtyřmi protihráči a poslal míč do vápna. Následná hlavička však domácím mnoho škody nenadělala. Podobné to bylo i ve 26. minutě, kdy zpoza vápna pálil z voleje Marek Havlík, ale rána z jeho kopačky mířila nad břevno.

Těsně před poločasovou přestávkou to naopak mohli být domácí, kteří měli na kopačkách druhou branku, ale naštěstí pro Slovácko Nešický s Oscarem se mezi tři tyče netrefili.

Ve druhém poločase mělo Slovácko první vážnější šanci na srovnání brankového skóre v 56. minutě, kdy z hranice velkého vápna zakončoval Jakub Petr, ale v zajímavé pozici vysoko přestřelil.

V 70. minutě byl domácí Pešešk tváří v tvář Trmalovi, který však výborně vyběhl, zakončení vytěsnil mimo tři tyče a následně zlikvidoval i rohový kop domácího mužstva.

Následující minuty se odehrávaly většinou ve středu hřiště a domácího gólmana zaměstnala až standardní situace z 85. minuty, kdy musel vyboxovat míč z kopačky Marka Havlíka. Skóre utkání se již neměnilo, a tak Slovácko prohrálo na půdě Liberce 0:1 a do jarní části poháru se nepodívá.