Report 1. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

1. kolo - Skupina o záchranu2018/19
MFS Miroslava Valenty 5. 5. 2019 | 15:30:00
5:1

Góly: 5. Kalabiška, 9. Kalabiška, 18. Janošek, 66. Kalabiška, 74. S. Hofmann - 39. Matoušek
Žluté karty: 52. Jan Rezek, 62. Keita
Počet diváků: 2823
Sestava Slovácka: Trmal - Šimko, Reinberk, Juroška, Hofmann - Navrátil (86. Rezek), Kalabiška, Janošek, Havlík, Daníček (77. Sadílek) - Hološko (79. Diviš)
Sestava soupeře: Kočí – Nitrianský, Tregler, Chaluš (74. Kingue), Antwi (18. T. Jablonský) – Mingazov, Soldát, Květ, Jan Rezek (C) (56. Keita) – Matoušek – Fantiš

Slovácko smetlo Příbram 5:1

Slovácko doma porazilo Příbram především díky skvělému vstupu do zápasu, kdy se dvakrát prosadil Kalabiška a třetí branku přidal Janošek. Do poločasu snížil Matoušek, ale domácí si ve druhé půli pohlídali náskok. Kalabiška dokonal hattrick a trefil se i Hofmann.

Domácí vstoupili do utkání nejlépe jak mohli. Okamžitě dostali soupeře pod tlak a v páté minutě se po zaváhání příbramské obrany dloubnutím do míče prosadil pohotový Jan Kalabiška. Ten navázal na svůj gól hned o čtyři minuty později, když do brány usměrnil centr Reinberka.

Vynikající vstup ještě vylepšil v 18. minutě Dominik Janošek, který dostal lahodnou přihrávku od Navrátila na malé vápno, odkud pohodlně zvýšil na 3:0. Pro Kalabišku i Janoška se jednalo o první ligové góly v dresu Slovácka. Následně měli domácí další šance, ale obrana Příbrami přece jen zpozorněla.

Naopak směrem k poločasové přestávce Slovácko zvolnilo a Příbram zavětřila šanci. Velmi agilní Jan Matoušek nejdříve narazil na skvělého Trmala, o chvíli později už ovšem ze střely zpoza vápna i díky teči Šimka slavil gól.

Po pauze Středočeši přitlačili. Jejich snaha ovšem byla bezzubá. Naopak na druhé straně našel Janošek skvěle Navrátila, který ale v pádu nepřekonal brankáře Kočího. Odpor Příbrami tak definitivně zlomil v 65. minutě až svou třetí brankou v zápase Jan Kalabiška, který vystihl rozehrávku a nádherně obstřelil brankáře.

Slovácko i přesto mělo další šance, Kalabiška mohl přidat čtvrtý gól, ale brankář jej vyhnal na roh. A tak se prosadil Stanislav Hofmann, kterému míč na vzdálenější tyč prodloužil Hološko. Ten měl sám šanci po centru Jurošky, ale nedokázal balon ideálně zasáhnout. V závěru ještě hlavičkoval Diviš, ale Kočí jeho pokus viděl. Slovácko v prvním utkání skupiny o záchranu zvítězilo nad Příbramí jasně 5:1.