Report 3. kolo - 1.FC Slovácko - Slezský FC Opava

Góly: 2. Janošek, 5. Daníček (pen.), 71. Havlík, 85. Hološko – 84. Bernadina
Žluté karty: 40. Zajíc – 37. Hrabina
Počet diváků: 3106
Sestava Slovácka: Trmal - Šimko, Reinberk, Juroška, Hofmann - Navrátil (88. Diviš), Kalabiška, Janošek (74. Sadílek), Havlík, Daníček - Zajíc (78. Hološko)
Sestava soupeře: Fendrich – Hrabina, Simerský (74. Helebrand), Svozil, Žídek (C) – Jurečka, Jursa (57. Janetzký), Jan Řezníček, Schaffartzik, Zapalač (46. Bernadina) – Smola

Slovácko po výhře nad Opavou zachráněno

Modro-bílí bodovali i ve třetím zápase fotbalové nadstavby. Opavu na domácím hřišti především díky skvělému vstupu do zápasu porazili 4:1. Skóre otevřel už ve 2. minutě Janošek. Z penalty zvýšil Daníček a ve druhém poločase výhru pojistil Havlík. V závěru snížil hostující Bernadina, ale na jeho gól ještě odpověděl Hološko. Slovácko je tak dvě kola před koncem definitivně zachráněné.

Slovácko začalo v chladném květnovém úterý zápas nejlépe jak mohlo. Na konci krásné kombinace z pravé strany skóroval Dominik Janošek. O chvíli později bylo ještě veseleji. Navrátil proniknul do vápna a po faulu rozhodčí nařídil penaltu. Tu si připravil Vlastimil Daníček a brankáře Fenricha překonal.

Domácí po rychle vypracovaném vedení maličko zvolnili tempo, ale přesto Opavu k ničemu nepustili. Ve 25. minutě mohl sice snížil Zapalač, ale Trmalovi se podařilo situaci uhasit. Do konce poločasu už Slovácko větší tlak hostů nedopustilo a do kabin šlo se zaslouženým dvoubrankovým náskokem.

Hosté do druhého poločasu vstoupili s jasným cílem co nejdříve vstřelit kontaktní branku. Jenže v cestě jejich úsilí stál Hofmann, který z brankové čáry vykopl pokus Bernadiny. Slezané měli i nadále tlak, ale nedařilo se jim ohrozit Trmala. Klid dal domácím v 71. minutě Marek Havlík, který se prudce opřel do míče a propálil vše, co mu stálo v cestě. Předtím přitom mohl snižovat Smola.

Nakonec se Opava dočkala gólu, když na krásný centr Smoly naskočil Endy Opoku Bernadina. Jenže za Slovácko se ještě trefil svou první brankou v ligovém dresu modro-bílých Filip Hološko. Slovácko porazilo Opavu 4:1 a je definitivně zachráněné.