Report 5. kolo - 1.FC Slovácko - Městský fotbalový klub OKD Karviná

2:0

Góly: 43. Sadílek, 90+2. Sadílek
Počet diváků: 3124
Sestava Slovácka: Trmal - Šimko (80. Vecheta), Kadlec, Hofmann, Divíšek - Sadílek, Navrátil, Janošek (45. Kalabiška), Havlík, Daníček - Zajíc (70. Diviš)
Sestava soupeře: Berkovec (C) – Putyera, Dramé, Djordjević (46. Rundić), Záhumenský (65. Krivák) – Bukata, Suchan – Fokaidis, Galuška (77. Vlachovský), Wala – Faško

Slovácko vyhrálo skupinu o záchranu

Modro-bílí porazili v posledním zápase sezony Karvinou 2:0 a rozloučili se s fanoušky vítězně. Utkání rozhodl dvěma góly Lukáš Sadílek. Ten se nejdřív trefil po přihrávce Daníčka v prvním poločase a druhou branku přidal v nastavení gólem po centru Diviše.

Oba týmy vstoupily do utkání, ve kterém už co se týče bojů o záchranu ani jednomu o nic nešlo, opatrně. První šanci měla Karviná, ale Trmal skvěle zneškodnil Suchanovu šanci. Další šanci už měli hráči Slovácka. Nejdřív faulem hosté zastavili před vápnem Sadílka, Zajíc ale nabídnutou výhodu nezužitkoval.

Další šanci mohl mít Kadlec, ale na centrovaný míč nedoskočil. V další šanci střílel Daníček, ovšem pouze do připraveného Berkovce. Havlík zase pálil mimo. Skóre utkání tak těsně před poločasem otevřel až Lukáš Sadílek, který uklidil do sítě přihrávku Daníčka.

Po pauze už bylo Slovácko o něco lepším týmem, dokázalo svou kvalitu na hřišti potvrdit. Kalabiška jen těsně nedosáhl na centr Havlíka. Pak se radovala Karviná, ale gól Fašky neplatil kvůli ofsajdu hostujícího hráče. Další šanci odvrátil Hofmann, když zlikvidoval Walův centr. Utkání v závěrečné dvacetiminutovce mnoho šancí nenabídlo.

Dlouhé období bez vážnější šance tak ukončil až druhý gól Lukáše Sadílka v zápase. Záložník Slovácka dostal přesný centr od Diviše a i s kapkou štěstí dostal míč za Berkovce. Slovácko tak zvítězilo i ve třetím zápase nadstavby doma a celkově ve skupině o záchranu ani jednou neprohrálo. Ročník 2018/2019 zakončuje na 11. místě.