Report 1. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 19. Kalabiška, 30. Daníček
Žluté karty: 80. Plavšić - 33. Dvořák, 47. Daníček, 73. Kalabiška, 75. Navrátil
Počet diváků: 14155
Sestava Slovácka: Trmal - Šimko, Reinberk, Juroška, Hofmann - Petržela (66. Sadílek), Navrátil (75. Vasiljev), Kalabiška, Havlík, Daníček - Dvořák (89. Krejčí)
Sestava soupeře: Nita – Zahustel (46. Plavšić), Štetina, Semih Kaya, Hanousek – Sáček – Hložek, Kanga, Trávník (78. Graiciar), Moberg Karlsson (36. Tetteh) – Kozák

Slovácko veze tři body ze Sparty
sparta140719.JPG

Slovácko vstoupilo do ligy výhrou 2:0 nad pražskou Spartou. Obě branky padly v prvním poločase, kdy se prosadil Jan Kalabiška a Vlastimil Daníček.

Slovácko začalo na Spartě aktivně a v prvních pěti minutách z toho byly tři rohové kopy. Ty však domácí hráči bez výraznějších problémů ubránili.

V následujících minutách zahrozila i Sparta. K zakončení se v pokutovém území dostal Libor Kozák, ale Matouš Trmal zasahovat nemusel.

V 19. minutě šlo Slovácko do vedení. Kanga ztratil míč a po kombinační akci po ose Petržela - Dvořák - Kalabiška skóroval poslední jmenovaný, když si po kličkách položil na zem Kayu a prostřelil sparťanského brankáře Nitu.

Ve 25. minutě mohlo být vyrovnáno, když Kanga vybídl přihrávkou Kozáka, ale Matouš Trmal výborným výběhem akci zlikvidoval.

Po půlhodině hry to již bylo 2:0 pro Slovácko. Aktivní Jan Navrátil obral o míč Sáčka a následně poslal do úniku Vlastimila Daníčka, který se nemýlil a nekompromisně zakončil.

Slovácko mělo ještě další dvě šance, ale jak hlavička Havlíka, tak i střela Navrátila se mezi tři tyče nevešly.

Podobně tomu bylo v poslední minutě u střely domácího Hložka.

Ve druhém poločase musel několikrát předvést své umění Matouš Trmal, který nejprve vytěsnil ránu Plavšiče.

Velká šance domácích na snížení přišla v 67. minutě, kdy Benjamin Tetteh vystihl nepřesnou zpětnou přihrávku a spěchal do rychlého brejku ve dvojici s Liborem Kozákem proti jedinému obránci Slovácka, Tetteh ovšem vůbec nezvládl přihrávku a Slovácko si tak mohlo oddychnout.

O minutu později pak Sáčkova střela skončila na tyči Trmalovy svatyně.

Sparta v závěru měla herní převahu a několikrát to v pokutovém území Slovácka vřelo, ale na druhou stranu bylo k vidění i několik zajímavých brejkových situací. Jednu ze šancí Slovácka Lukáš Sadílek těsně minul po přihrávce Kalabišky.

Ve čtyřminutovém nastavení se skóre nezměnilo, a tak Slovácko zvítězilo na půdě pražské Sparty 2:0 a připsalo si historicky první vítězství na Letné.