Report 5. kolo - FC Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 42. O. Šašinka, 61. Zajíc
Žluté karty: 48. Procházka - 24. Reinberk, 76. Navrátil
Počet diváků: 8790
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek (13. Šimko) - Petržela (78. Krejčí), Navrátil, Havlík, Daníček - Zajíc, Šašinka (73. Kalabiška)
Sestava soupeře: Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Hloušek – Procházka, Kalvach (73. Janošek) – Kayamba, Hořava (46. Krmenčík), Mihálik (46. J. Kopic) – Chorý

Slovácko veze tři body z Plzně
plzen110819.JPG

Slovácko v 5. ligovém kole zvítězilo na půdě plzeňské Viktorie 2:0. Za Slovácko se trefil Ondřej Šašinka a Tomáš Zajíc.

První velká šance přišla v sedmé minutě. Plzeň zahrávala přímý volný kop, ale míče se zmocnili hráči Slovácka a Tomáš Zajíc z levé strany postupoval k brance domácích. Následně hledal lépe postaveného Marka Havlíka, který však netrefil odkrytou branku.

Následující minuty držela míč Viktoria, ale Slovácko pozorně bránilo a snažilo se kontrovat rychlými protiútoky, které však postrádaly přesnější finální přihrávku.

Ve 38. minutě se k zakončení dostal Milan Petržela. Jeho prudkou střelu gólman Hruška vyrazil, ale dobíhající Šašinka v nekomfortní pozici nemířil mezi tři tyče.

Ve 43. minutě se již Ondřej Šašinka nemýlil, když si naběhl na prudkou přihrávku od Tomáše Zajíce a ve skluzu dopravil míč do sítě – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe domácí mužstvo, které si vytvořilo několik zajímavých, ale obrana Slovácka s gólmanem Trmalem byla pozorná.

Udeřilo tak na druhé straně, když Milan Petržela vybídl ke skórování Tomáše Zajíce, který se se nemýlil – 0:2.

Slovácko ve zbytku zápasu i nadále pozorně bránilo a nepouštělo domácí hráče do zakončení. Naopak v 86. minutě měl na hlavě třetí branku Slovácka Jan Kalabiška, ale míč šel těsně vedle tyče.

Po výhře 2:0 na Spartě tak Slovácko dokázalo zvítězit stejným výsledkem i v Plzni. Do dnešního dne držela Plzeň bilanci 22 neprohraných ligových zápasů se Slováckem v řadě.