Report 6. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

Góly: 47. Petržela, 61. Petržela
Žluté karty: 70. Alvir
Počet diváků: 4076
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela (69. Kalabiška), Navrátil (79. Sadílek), Havlík, Daníček - Zajíc (88. Hellebrand), Šašinka
Sestava soupeře: Boháč – Tregler, Šimek, Kodr, Antwi (81. Janota) – Alvir, Jan Rezek (C), Soldát (60. Dramé), Ma. Zeman – Polidar – Michal Škoda (65. Hájek)

Slovácko porazilo Příbram 2:0

Slovácko porazilo Příbram před vlastními fanoušky 2:0. O výhře rozhodl Milan Petržela, který obě branky vstřelil. Modro-bílí potvrdili vítězství v Plzni a vyhoupli se na průběžné druhé místo v tabulce.

Utkání začalo opatrným oťukáváním z obou stran. V úvodních minutách byli častěji u míče hosté, ale nedostali se do tlaku ani šance.

Přibližně od desáté minuty už bylo iniciativnějším týmem Slovácko a začaly přicházet první příležitosti. Modro-bílí hrozili především ze standardních situací, ať už to byla hlavička Hofmanna nebo akrobatické zakončení Zajíce.

Největší šanci úvodního poločasu měl po necelé půlhodině slovácký Šašinka, který se díky přihrávce za obranu dostal ke střele, ale Boháč jeho pokus vyrazil na roh.

Další šance už úvodní půle nepřinesla, i když ke konci poločasu měli míč častěji na kopačkách hráči Příbrami.

Po přestávce už se ovšem diváci na stadionu Miroslava Valenty dočkali. Milan Petržela se dostal k míči, pronikl do šestnáctky a prostřelil Boháče na bližší tyč - 1:0.

O chvíli později předvedl úžasné oku lahodící sólo znovu Petržela a jen těsně minul branku.

Druhého gólu se ale nakonec přece jen dočkal. Po narážečce se Zajícem ve vápně uklidil míč do sítě znovu Petržela - 2:0.

V závěrečných minutách už Slovácko nemělo důvod se nikam hnát. Příbram se do žádné brankové příležitosti nedostala, naopak domácí měli náznaky rychlých protiútoků, které ovšem nedokázali dotáhnout do brankových příležitostí.

Slovácko porazilo Příbram a v letošní sezóně má na svém kontě celkem čtyři výhry ze šesti zápasů.