Report 7. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 15. de Azevedo, 23. Fleišman, 51. Hofmann (vla.)
Žluté karty: 25. Zajíc, 29. Divíšek, 54. Kadlec, 75. Daníček, 82. Kalabiška
Počet diváků: 7288
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek (53. Šimko) - Petržela (61. Kalabiška), Navrátil, Havlík, Daníček - Zajíc, Šašinka (88. Hellebrand)
Sestava soupeře: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Reiter (85. Holzer), Jánoš, Jirásek, de Azevedo (87. Lalkovič) – Kuzmanović, Smola (74. Baroš)

Slovácko z Ostravy body nepřivezlo
banik230819.JPG

Slovácko v páteční předehrávce 7. ligového kola prohrálo na půdě ostravského Baníku 0:3. I když tým Martina Svědíka vstoupil do utkání aktivně, tak to byli domácí, kteří udeřili z první vážnější akce.

První branka utkání přišla po čtvrthodině hry, kdy Tomáš Smola z pravé strany napodruhé nacentroval přesně na zadní tyč na hlavu Azaveda, který překonal Matouše Trmala - 1:0.

Ve 23. minutě se Městský stadion v Ostravě radoval podruhé. Centr Martina Filla z pravé strany propadl napříč malým vápnem, kde jej nezasáhl nikdo z hráčů Slovácka ani vyběhnuvší Matouš Trmal a Jiří  Fleišman na zadní tyči rozvlnil síť podruhé.

Slovácku se nedařilo dostat se do tempa a naopak domácí Baník hýřil aktivitou.

Třetí branka utkání přišla začátkem druhého poločasu. Nemanja Kuzmanović posílal míč z pravé strany do pokutového území Slovácka, kde míč vyrazil Matouš Trmal pouze na nohu Stanislava Hofmanna, od kterého se balón odrazil do sítě.

Slovácko se trápilo a první větší šance přišla až v 58. minutě, kdy Tomáš Zajíc našel v pokutovém území Milana Petrželu, který těsně minul levou tyč.

O dvě minuty později mohl opět udeřit domácí tým. Azavedo poslal míč do pokutového území na hlavu Tomáše Smoly, který orazítkoval tyč.

V závěru byly k vidění náznaky šancí na obou stranách, ale další branky se již fanoušci na stadionu nedočkali. Slovácko tak prohrálo v Ostravě 0:3.