Report 9. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod
Žluté karty: 15. Hovorka - 36. Petržela, 42. Hofmann, 58. Reinberk
Počet diváků: 13789
Sestava Slovácka: Porcal - Šimko (56. Divíšek), Reinberk, Kadlec, Hofmann - Sadílek, Petržela (76. Hellebrand), Kalabiška (71. Šašinka), Havlík, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený – Traoré – Hora, Stanciu (79. Van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) – Milan Škoda (C) (75. Tecl).

Slovácko na mistra nestačilo
slavia140919.JPG

Slovácko v 9. ligovém kole neobodovalo a prohrálo na půdě pražské Slavie 0:3. O osudu utkání se rozhodlo v prvním poločase, kdy se prosadil Hušbauer a Coufal. Třetí branku přidal ve druhém poločase střídající Provod.

Slavia byla od prvních minut aktivnějším týmem a hráči Slovácka se tak soustředili hlavně na obranu. Bohužel po dvaceti minutách šli domácí přeci jen do vedení, když po autovém vhazování se míč odrazil k Hušbauerovi, který zakončoval přesně k tyči – 1:0.

Slovácko se dostalo k zakončení ve 28. minutě, kdy se do míče opřel ze střední vzdálenosti Tomáš Zajíc. Jeho štiplavou střelu sice domácí gólman Kolář jen vyrazil, ale obránci Slavie byli připravení.

O chvíli později platilo staré známe nedáš-dostaneš. Zelený zakončoval z voleje do protipohybu Porcala, který se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil. Balon se odrazil před Patrika Šimka, který však míč neodehrál podle svých představ a vybídl tak ke skórování Vladimíra Coufala – 2:0.

Slavia i v dalších minutách kontrolovala vývoj utkání a gólman Radek Porcal svůj tým několikrát podržel. Zajímavá šance pro Slovácko se rýsovala v 66. minutě, kdy se otevřelo okno v obraně domácích, do kterého si zaběhl Milan Petržela, který mohl upalovat sám na bránu, ale vůbec se mu nepodařilo převzít míč, naopak si ho přišlápl a celou situaci tak mohl dořešit vracející se Zelený.

Třetí branka utkání se zrodila v 78. minutě utkání. Jakub Hora nabil na hranici vápna Lukášovi Provodovi, který se po deseti minutách na hřišti prezentoval přesnou přízemní střelou k levé tyči svatyně Slovácka, za níž se Radek Porcal pouze ohlédl – 3:0.

SK SLAVIA PRAHA – 1.FC SLOVÁCKO 3:0 (2:0)

Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený – Traoré – Hora, Stanciu (79. Van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) – Milan Škoda (C) (75. Tecl).

1.FC Slovácko: PorcalReinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko (56. Divíšek) – Havlík, V. Daníček (C) – M. Petržela (76. Hellebrand), Sadílek, Kalabiška (71. O. Šašinka) – Zajíc.