Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - FK Teplice

Góly: 45. Šašinka – 22. Mareš
Žluté karty: 48. Šašinka, 55. Hofmann, 67. Reinberk – 62. Vondrášek
Počet diváků: 3786
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela (76. Kalabiška), Navrátil (88. Hellebrand), Havlík, Daníček - Zajíc, Šašinka
Sestava soupeře: Grigar – Jeřábek, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Kodeš, Kučera, Žitný, Hyčka – Mareš (C) (90+1. Jindráček), Řezníček (88. Vyhnal)

Slovácko remizovalo s Teplicemi 1:1
teplice210919.JPG

Slovácko hrálo po celý zápas aktivně, ale z ojedinělé šance šly Teplice do vedení 1:0. Do pauzy srovnal krásnou brankou Šašinka. Ve druhé půli už gól nepadl, a tak se soupeři rozešli smírně.

Slovácko si na úvod zápasu vypracovalo solidní tlak. Soupeře zaskočilo aktivní hrou a aktivitou si vynutilo řadu faulů, standardek a rohů. Jenže vyložená šance nepřicházela. A to ani po střele Daníčka zpoza vápna, která se zakroutila vysoko nad.

Teplice si za celou první půli vypracovaly jedinou šanci. V nepřehledné situaci Žitný přiťukl míč do běhu Jakubu Marešovi, a ten přehodil vybíhajícího Trmala. Slovácko gól nepoložil a pokračovalo v aktivní hře směrem dopředu. Po šestnáctku dokázalo Teplice přehrávat, ale finální fáze drhla.

Řadu centrů do vápna obránci soupeře odvrátili, Havlíkův pokus zase mířil těsně mimo. Vyrovnání skóre ovšem do konce poločasu zařídil Ondřej Šašinka. Naběhl si na skvělý Reinberkův pas za obranu, ustál souboj a pravačkou prostřelil z hranice vápna brankáře na bližší tyči.

Začátek druhého poločasu byl rozkouskovaný, tempo hry zbrzdily hlavně fauly a drobné nepřesnosti. Havlíkova střela ze standardky jen vyprášila Grigarovy rukavice. Centr Kadlece byl pro Daníčka o kousek vyšší, než by slovácký kapitán potřeboval. Vondrášek na druhé straně pálil mimo.

Hlavičku Šašinky po centru ze strany zase Grigar vytáhl. Největší šance rozhodnout přišla až v závěru celého zápasu, když po rohovém kopu hlavičkoval Hofmann na bližší tyč, ale hostující gólman stihl zasáhnout.