Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 2. Hybš, 8. O. Šašinka, 87. Kalabiška - 43. A. Baluta
Žluté karty: 54. Kadlec - 44. Potočný, 53. Karafiát, 55. Malinský, 61. Musa, 90. Fukala
Počet diváků: 3863
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela (69. Kalabiška), Navrátil (88. Krejčí), Havlík, Daníček - Zajíc, Šašinka (80. Sadílek)
Sestava soupeře: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš – Karafiát, Breite (80. Mara) – Malinský (58. Pešek), Potočný (72. Kuchta), A. Baluta – Musa

Slovácko porazilo Liberec 3:1

Slovácko doma popáté v řadě neprohrálo. Tentokrát porazilo Liberec 3:1 především díky dobrému vstupu do zápasu. Díky vlastnímu gólu Hybše a zásahu Šašinky vedlo v poločase a v závěru zápasu třetí branku přidal Kalabiška.

Utkání začalo pro Slovácko nejlépe jak mohlo. Už ve druhé minutě si totiž po centru Divíška ze strany srazil míč do brány Matěj Hybš. A o chvíli později mohlo být ještě veseli, ale Reinberk z malého vápna Navrátilův centr do brány nedostal.

To se povedlo až v 9. minutě Ondřeji Šašinkovi, který zůstal osamocený ve vápně a hlavou překonal brankáře Nguyena. Slovácko pokračovalo v ofenzivním snažení a Navrátil střílel v dobré šanci mimo. Pak jsme se radovali i ze třetí branky, ale Havlíkův míč odražeý o tyč dorážel za Nguyena Petržela už z ofsajdu.

Slovácko si mohlo do kabiny odnést dvoubrankový náskok, Balutova střela zpoza vápna ještě mířila mimo. Jenže pak se už rumunský záložník prosadil. Musovu střelu vytáhl Trmal jen právě na dobíhajícího Alexandru Balutu, který míč za jeho záda dorazil.

Po poločase oba týmy začaly opatrněji, ale Slovácko si bylo vědomo, že jeho úkolem je především udržet jednobrankový náskok. Jenže po necelé hodině míč za Trmala dostal Musa. Naštěstí pro Slovácko videorozhodčí odhalil, že hostující Baluta si během gólové akce zpracoval míč rukou.

Následně modro-bílí ožili a měli několik dobrých příležitostí, ale závary po standardních situacích gólem neskončily. Naopak Liberec mohl srovnat, ale ožehavou situaci vyřešil Trmal ve spolupráci s obránci. Z brejku pak po nádherném pasu Navrátila Slovan definitivně zlomil střídající Jan Kalabiška. Slovácko vyhrálo 3:1 a ve středu tabulky se udrží i nadále.