Report 13. kolo - Městský fotbalový klub OKD Karviná - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 30. Petkov, 51. J. Šašinka, 74. Lingr – 24. Kadlec, 31. O. Šašinka, 35. Divíšek, 61. Daníček
Červené karty: 70. Divíšek
Počet diváků: 3608
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela (72. Šimko), Navrátil, Havlík, Daníček - Zajíc (87. Krejčí), Šašinka (63. Kalabiška)
Sestava soupeře: Hrdlička – Ndefe, Dreksa, Rundić (C), Čonka (81. Vukadinović) – Smrž (46. Janečka), Marek Hanousek – Ba Loua, Bukata, Lingr – Petkov (46. J. Šašinka)

Slovácko veze tři body z Karviné

Slovácko zvítězilo v Karviné 2:0, i když od 70. minuty hrálo v početní nevýhodě. Na branku Tomáše Zajíce z prvního poločasu dokázal v 79. minutě navázat Jan Kalabiška.

První větší šanci si vytvořili domácí hráči, když se ve 13. minutě Adriel D´Avila Ba Loua zbavil obránce, naštěstí pro Slovácko z nebezpečné pozice hlavičkoval mimo.

Slovácko v následujících minutách bylo aktivnější a po několika slibných šancí přišlo i vedení. Ondřej Šašinka ve 25. minutě vyhrál hlavičkový souboj, posunul míč na Tomáše Zajíce, který se zprava dostal do vápna a prostřelil vybíhajícího Hrdličku – 0:1.

Ve 40. minutě mohl navýšit vedení znovu Zajíc, který zblízka tlačil hlavičku k tyči. Hrdlička jeho pokus vytáhl na rohový kop.

Ve druhém poločase to byli domácí hráči, kteří byli na hřišti aktivnější, ale Slovácko pozorně bránilo a když už se Karviná dostala k zakončení, tak byl pozorný gólman Matouš Trmal.

Komplikace pro Slovácko přišla v 70. minutě, kdy rozhodčí Rejžek po druhé žluté kartě vyloučil Josefa Divíška.

I v početním oslabení dokázalo Slovácko přidat druhou branku, když se na pravé straně v 79. minutě uvolnil přes několik hráčů Jan Kalabiška a přesnou pumelicí překonal domácího gólmana.

Slovácko si dvoubrankový náskok pohlídalo a veze si z Karviné další důležité tři body.