Report 14. kolo - 1.FC Slovácko - Slezský FC Opava

Góly: 9. Šimko, 53. O. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc
Žluté karty: 45. J. Krejčí - 19. Schaffartzik
Počet diváků: 4076
Sestava Slovácka: Trmal - Šimko, Reinberk, Krejčí, Hofmann - Sadílek, Petržela (63. Kalabiška), Navrátil (85. Juroška), Havlík - Zajíc, Šašinka (81. Hellebrand)
Sestava soupeře: Fendrich – Sus, Simerský, Svozil, Žídek - Schaffartzik (74. Souček) - Mondek, Zavadil, Šulc, Jursa (46. Zapalač) - Juřena (68. Dedič)

Slovácko doma smetlo Opavu

Slovácko ve 14. kole doma smetlo Opavu 4:0. Domácí poslal do vedení Šimko po deseti minutách hry. Opava trefila těsně před pauzou tyč a po pauze už dominovalo jen Slovácko. Na 2:0 zvýšil Šašinka, další gól přidal Kalabiška a v závěru na konečný výsledek upravil Zajíc. Slovácko prodloužilo sérii bez prohry na pět zápasů.

Zápas začal pro Slovácko dobře, od počátečního hvizdu se snažilo o aktivitu směrem k brance soupeře. Po úvodních minutách přišla první šance, kterou zužitkoval Patrik Šimko. Nejspíš mírně tečovaný pokus dopadl do sítě.

Slovácko bylo i nadále aktivní, ale další šanci měla Opava. Schaffartzikův ukrytý pokus ovšem Trmala nezaskočil. Modro-bílí pokračovali v tlaku. Další šanci si vypracovali z rohu, Zajíc se skvěle uvolnil, ale gólovou radost mu překazil bránící hráč.

Nejvážnější šance Opavy přišla v samotném závěru první půle, naštěstí hlavička Žídka skončila pouze na tyči. Slovácko odešlo od kabin s vedením, které nedlouho po startu druhého poločasu navýšil na 2:0 Ondřej Šašinka, jeho dorážka po rohovém kopu zaplula do hostující branky.

Slezani následně otevřeli hru se snahou vrátit se do zápasu. Jenže Slovácko bylo v útoku přesné a potrestalo otevřenou obranu. Juřena pod tlakem hlavičkoval jen k Janu Kalabiškovi, který míč dopravil za záda Fendricha.

V závěru ještě upravil po brejkové situaci na konečných 4:0 Tomáš Zajíc a potvrdil skvělou formu Slovácka, které neprohrálo už pátý zápas v řadě.