Report 16. kolo - SK Dynamo České Budějovice - 1.FC Slovácko

Střelecký ostrov 10. 11. 2019 | 14:30:00

Góly: 29. L. Havel, 55. Sivok
Žluté karty: 55. Sivok, 82. Ledecký, 88. Schranz
Počet diváků: 3266
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek (73. Dvořák) - Petržela (86. Juroška), Navrátil, Kalabiška, Havlík, Daníček (81. Hellebrand) - Šašinka
Sestava soupeře: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Schranz, Havelka (89. Kladrubský) – Brandner (76. Čavoš), Javorek, Mršić – Ledecký (85. Táborský)

Slovácko jede z Budějovic s prázdnou

Slovácko jede z Českých Budějovic s prázdnou. O osudu utkání rozhodly situace ze začátku druhého poločasu, kdy nejprve nebyla Slovácku uznána branka pro údajné ofsajdové postavení a naopak domácí o pár minut později vstřelili z hraniční situace druhou branku, a když zůstal praporek pomezních dole, tak šlo Dynamo do dvoubrankového vedení.

Oba celky vstoupily do utkání opatrně. Slovácko si na konci první desetiminutovky vytvořilo tlak, který však vyvrcholil pouze zakončením Marka Havlíka do rukavic připraveného Drobného.

První velkou šanci zápasu měli na svých kopačkách domácí hráči, když ve 24. minutě Čolič poslal z pravé strany ostrý centr do vápna. Na hlavičku si naběhl Brandner a z malého vápna nikým neatakován zakončoval. K odraženému míči se ještě dostal Schranz, ale v pádu mířil vedle.

Po půlhodině hry se již skóre měnilo, když se po trestném kopu Čiliče prosadil hlavou domácí stoper Havel, který poslal domácí tým do vedení – 1:0.

Vstup do druhého poločasu byl raketový a nejprve domácí hráči nadvakrát nedokázali navýšit vedení a o pár vteřin později to bylo Slovácko, které po chybě domácího gólmana dokázalo vyrovnat Šašinkou. Bohužel gólovou radost pokazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Slovácko bylo v následujících minutách aktivní a snažilo se vyrovnat, ale nakonec to byli domácí hráči, kteří v 55. minutě přidali druhou branku. Mršič kopal trestný kop z levé strany a jeho centr lízl hlavou Šašinka. Nabíhající Sivok pak dotlačil míč do sítě.

I za stavu 0:2 z pohledu Slovácka se hráči snažili o kontaktní branku, nicméně pro zdramatizování zápasu chyběla kvalitnější koncovka. Když už se Slovácko dostalo k zakončení, tak míč vyrazil domácí gólman, tak jako při střele Milana Petržely

V 76. minutě měl na hlavě kontaktní branku střídající Dvořák, který si naběhl na centr Marka Havlíka, ale bohužel míč z jeho hlavy šel pouze nad branku.

Domácí v závěru hrozili z brejkových situací, ale skóre se na střeleckém ostrově již neměnilo, a tak Slovácko prohrálo v Českých Budějovicích 0:2.