Report 17. kolo - 1.FC Slovácko - FK Jablonec

Góly: 33. Reinberk - 12. Doležal
Žluté karty: 51. Kadlec, 53. Petržela - 48. Holík, 52. Břečka
Počet diváků: 3874
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Krejčí, Kadlec, Juroška - Petržela, Navrátil, Kalabiška, Hellebrand (60. Zajíc), Havlík, Daníček - Šašinka (80. Dvořák)
Sestava soupeře: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Břečka - Acosta (58. Pleštil), Hübschman (26. Kubista), Považanec, Sýkora - Doležal, Chramosta (90. T. Pilík)

Slovácko remizovalo s Jabloncem

Slovácko v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY doma remizovalo s Jabloncem a drží krok s vedoucí skupinou ligy. Svěřenci trenéra Martina Svědíka vyzvali čtvrtý tým tabulky a z utkání získali bod. Výsledek 1:1 se zrodil v prvním poločase, kdy jako první udeřil za hosty Doležal, ale do pauzy stihl vyrovnat Reinberk.

Slovácko přitom začalo v zápase aktivně, když už ve třetí minutě vybojovalo slibnou standardní situaci a Havlík jen těsně minul branku. Stejný hráč se do příležitosti dostal o chvilinku později, ale v pádu zamířil jen nad branku.

Slovácko dvě neproměněné šance z úvodního tlaku pořádně zamrzely, protože z prvního rohového kopu šel Jablonec do vedení. Plechatý vrátil po centru míč do vřavy před brankou a Martin Doležal hlavou rozvlnil síť. Záhy mohl srovnat Šašinka, ale netrefil bránu.

Vyrovnání se tak fanoušci na stadionu dočkali až ve 32. minutě, kdy krásnou kombinační akci završila Hellebrandova přihrávka na Petra Reinberka, který uklidil míč do sítě.

Na další šance si musely téměř čtyři tisícovky diváků počkat do druhého poločasu. Opět vstoupili lépe domácí, ale Navrátil ani nadvakrát nedopravil míč do prostoru, kde operoval brankář Hrubý. Poté hru trochu rozkouskovala střídání. Za Hellebranda šel do hry Zajíc.

V poslední dvacetiminutovce třikrát zahrozili Severočeši. Po kombinaci Sýkory s Chramostou druhý jmenovaný pálil z tutové pozice nad, o něco později opět Chramosta netrefil místo na bližší tyči a neúspěšná byla i rána Pleštila, kterou zlikvidoval Trmal.

Ani Slovácko ovšem neřeklo poslední slovo. V nastavení mohl tři body domácím vystřelit Navrátil, který se pokusil překonat vyběhnutého Hrubého střelou na bližší tyč, ale jen napnul boční síť. Týmy si tak body rozdělily a Slovácko je o skóre sedmé za Spartou a Baníkem.