Report 18. kolo - FC Fastav Zlín - 1.FC Slovácko

Góly: 32. Poznar, 80. Jiráček – 86. Hofmann
Žluté karty: 18. Džafić, 70. Wágner, 90+2. Čanturišvili – 34. Juroška, 38. Daníček, 45+1. Hellebrand
Počet diváků: 4051
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Juroška (85. Sadílek), Hofmann - Petržela, Navrátil, Hellebrand (76. Dvořák), Havlík, Daníček - Šašinka (12. Kalabiška)
Sestava soupeře: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Jiráček (C), Bartošák – Poznar (85. Železník), Wágner (71. Fantiš), Džafić (79. Čanturišvili)

Slovácko prohrálo ve Zlíně

Slovácko v 18. kole zavítalo do Zlína ke dvacátému regionálnímu derby. V zápase byli produktivnější domácí. V prvním poločase je poslal do vedení Poznar. Ve druhém měli modro-bílí řadu šancí na vyrovnání, ale nakonec opět udeřil Zlín díky Jiráčkovi. V závěru snížil Hofmann a Slovácko sahalo po vyrovnání, jenže gól už nevstřelilo a prohrálo 1:2.

Utkání začalo z obou stran nervózně. Zpočátku lépe kombinovalo Slovácko, ale nepodařilo se mu dostat Zlín pod souvislejší tlak nebo si vytvořit vážnější šanci. Ofenzivní síla hostů utrpěla v 11. minutě, kdy se zranil Šašinka a trenér Svědík musel vynuceně střídat.

Prvním varováním pro obranu Slovácka byla střela Hlinky o chvíli později. Rána zpoza vápna ale trefila jen tyč. Pokračoval nepříliš atraktivní poločas, ve kterém nebylo k vidění mnoho šancí. Jednu z mála měl ze standardky Zlín a dokázal ji využít. Tomáš Poznar hlavou překonal Trmala. V závěru půle pouze slováčtí hráči posbírali žluté karty a do šaten odcházeli za nepříznivého stavu.

Druhý poločas byl ze strany modro-bílých barev výrazně lepší. Slovácko soupeře zatlačilo a mělo tlak, jenže tutovou šanci si dlouho nevytvořilo. Petržela mířil zpoza vápna mimo, na dlouho to bylo jediné velké ohrožení branky Zlína.

Až po hodině hry přišla musel brankář Rakovan vytáhnout pohotový zákrok. Havlíkovo prudké zakončení za záda nepustil. Tlak hostů vrcholil a do vápna mířila řada centrů, jenže právě v šestnáctce soupeře hře něco chybělo.

A tak přišel trest. Po laciné ztrátě Kalabišky se vrhl Poznar do brejku a Petr Jiráček uklidil přesný centr za Trmala. Naději dal v 86. minutě Slovácku Stanislav Hofmann, který zúročil skvělý Havlíkův kroucený míč. Posledních pět minut znamenalo drtivý tlak Slovácka, brankář Rakovan zneškodnil tutovku střídajícího Dvořáka, Daníček pálil těsně mimo. Nejblíž byla brance Sadílkova hlavička, ale Hnaníček vyhlavičkoval míč zpoza zad už překonaného brankáře. Slovácko prohrálo ve Zlíně 1:2.