Report 19. kolo - 1.FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň

Góly: 6. Reinberk, 83. Hellebrand – 43. Krmenčík
Žluté karty: 66. Divíšek, 78. Petržela – 58. Čermák, 90. Kalvach
Počet diváků: 4432
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela (78. Kalabiška), Navrátil, Havlík, Daníček (45. Sadílek) - Zajíc, Dvořák (80. Hellebrand)
Sestava soupeře: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Kovařík – Kopic, Hořava (87. Beauguel), Kalvach, Čermák (66. Janošek), Hloušek – Krmenčík (79. Chorý)

Slovácko porazilo doma Plzeň

Skvělý domácí podzim zakončilo Slovácko vítězně. Před více než čtyřmi tisíci fanoušků porazilo Plzeň 2:1. Skóre utkání otevřel brzo Petr Reinberk, ale Plzeň ještě do poločasu vyrovnala zásluhou Krmenčíka. Rozhodl premiérový ligový gól Patrika Hellebranda, který zužitkoval Sadílkovu přihrávku sedm minut před koncem zápasu.

Slovácko začalo proti Plzni aktivně, ale Dvořákův technický pokus si Hruška pohlídal. Hned z další akce ale domácí udeřili. Havlík přenesl hru a Petr Reinberk předvedl krásnou kličku na střed a obstřelil bránící hráče – 1:0. Do další šance se o chvíli později dostal Daníček, ale střela zblízka rozvlnila jen boční síť.

Pak zahrozila i Plzeň, ale Kalvachův prudký míč Krmenčík hlavičkoval jen nad. Slovácko pak mělo další šanci zvýšit vedení na 2:0, Petržela zopakoval Reinberkův recept, ale Hruška ho skvěle vychytal. Tlak Viktorie se směrem k závěru půle stupňoval, až Slovácko těsně před poločasu inkasovalo. Kopicův pas dostal za Trmala agresivní Michael Krmenčík.

Domácí šli do druhé půle bez zraněného kapitána Daníčka, kterého nahradil Sadílek. Právě ten se dostal do šance chvíli po startu poločasu, ale trefil prostor, kde byl brankář Hruška. Další šanci měl Zajíc, ale minul.

Do úzkých se hostující gólman dostal i po prudkém centru Divíška, který musel srazit na roh. Slovácko bylo ve druhé půli lepším týmem. Na poslední čtvrthodinu poslal do hry trenér Svědík Kalabišku a Hellebranda, tento tah se ukázal jako šťastný. V 83. minutě založil Patrik Hellebrand akci, Kalabiška přenesl hru a Sadílek Hellebrandovi vrátil míč do vápna, odkud vstřelil dvacetiletý záložník svůj první ligový gól.

Plzeň se v závěru dostala do dvou šancí, ale ani ani jedna přímo neohrozila Trmala a Slovácko zvítězilo 2:1.