Report 20. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

1:4

Góly: 59. Petrák – 2. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík, 55. Zajíc
Žluté karty: 15. Kodr, 64. Kočí, 67. Jan Rezek – 58. Reinberk
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk (74. Šimko), Kadlec, Juroška, Hofmann - Sadílek, Navrátil, Kalabiška, Hellebrand (68. Krejčí), Havlík - Zajíc (78. Dvořák)
Sestava soupeře: Kočí - Tregler, Kodr, Nový, Cmiljanović - Polidar, Petrák, Květ (33. Michal Škoda), Jan Rezek, Zeman (33. Voltr) - Slepička (69. Stuparevič)

Slovácko vyhrálo v Příbrami 4:1
pribram141219.JPG

Slovácko v posledním ligovém utkání roku 2019 zvítězilo na půdě Příbrami 4:1. O osudu utkání se rozhodlo hned v úvodu zápasu, když v 15. minutě vedlo Slovácko již 3:0.

Vstup do utkání vyšel Slovácku výborně. Již ve 2. minutě se Stanislav Hofmann dostal na pravém křídle k centru a v pokutovém území domácí Příbrami vznikla nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval Lukáš Sadílek, který přízemní střelou zamířil k pravé tyči – 0:1.

V 7. minutě to bylo již 2:0 pro Slovácko. Jan Juroška si naběhl na pěkný centr Petra Reinberka z levého křídla a po odrazu míče od země pohotovým volejem zamířil do domácí brány.

Slovácko bylo i nadále při chuti a v 15. minutě mělo možnost výhody pokutového kopu, když jeden z domácích hráčů stáhl Stanislava Hofmanna a sudí Lerch ukázal na pokutový puntík. Míč si postavil Marek Havlík a Slovácko vedlo již o tři branky.

Domácí se do zajímavé šance dostali až v samotném závěru, ale Matouš Trmal pohotovým vyběhnutím akci Příbrami překazil.

I ve druhém poločase se Slovácko dokázalo prosadit a čtvrté brance předcházela šance domácí Příbrami, ale stejně jako na konci prvního poločasu byl Matouš Trmal připravený. O chvíli později to bylo již 4:0 pro Slovácko.

Jan Kalabiška se dostal k míči na vzdálenější levé tyči a bez přípravy ho poslal na vzdálenější pravou tyč, kde ve skluzu skóroval do prázdné brány Tomáš Zajíc.

Mezi střelce zápasu se přeci jen zapsalo i domácí mužstvo Jan Rezek rozehrál standardní situaci a míč se od jednoho z hráčů Slovácka odrazil k Petrákovi, který přízemní střelou nekompromisně napálil míč k pravé tyči – 1:4.

O chvíli později sice domácí Škoda překonal gólmana Matouše Trmala i podruhé, ale kvůli ofsajdovému postavení nemohla být branka Příbrami uznána.

Slovácko si v závěru utkání výsledek pohlídalo a zakončilo tak rok 2019 výhrou na půdě Příbrami 4:1.