Report 21. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Góly: 52. J. Pokorný
Žluté karty: 19. Reinberk, 68. M. Petržela, 87. Kliment - 52. J. Pokorný, 63. de Azevedo
Počet diváků: 7288
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela (69. Zahustel), Navrátil, Havlík, Daníček - Zajíc, Dvořák (60. Kliment)
Sestava soupeře: Laštůvka – Fillo, Svozil, Procházka, J. Pokorný – Hrubý, Kaloč – Holzer, de Azevedo (85. Kuzmanović), Potočný – O. Šašinka

Slovácko podlehlo Baníku 0:1
BANIK150220.JPG

První jarní domácí utkání Slovácko prohrálo 0:1. V utkání s Baníkem rozhodla jediná chyba, kterou Slovácko udělalo při standardní situaci na začátku druhého poločasu, kdy se trefil Pokorný.

Slovácko se v sobotu uvedlo doma v prvním zápase jarní části proti ostravskému Baníku. Do ochozů stadionu si našlo cestu 7288 diváků a utkání mělo velmi dobrou kulisu. První minuty přinesly z obou stran vyrovnanou hru. K prvnímu ohrožení brány se dostal Divíšek, ale minul. Pak Reinberk fauloval ostře Šašinku a viděl žlutou.

První gólovou šanci mělo Slovácko po akci Petržely z pravé strany. Záložník Slovácka našel ve vápně Dvořáka, který ale z první pálil mimo. Mnoho velkých brankových příležitostí k vidění nebylo. Holzer i Azevedo na druhé straně mířili mimo. V závěru poločasu aktivní Petržela obral o míč obránce Ostravy, ale volní útočníci ve vápně na míč čekali marně. První půli ukončil roh Slovácka.

Začátek druhé půle začal aktivněji Baník, ale Hrubý pálil zpoza vápna daleko mimo. Skóre otevřel po rohu Baníku hlavičkou Jakub Pokorný. Studená sprcha Slovácko probrala, trenér Svědík poslal do hry útočníka Jana Klimenta, který činil obraně Ostravy nepříjemnosti svým pohybem.

Slovácko hrozilo nepřesnou ranou Divíška a centrem na vzdálenější tyč, který byl ovšem pro dobíhajícího Zajíce příliš vysoký. Domácí byli na míči silnější, dostali soupeře pod tlak, ale jejich snažení ve vyloženou šanci nevedlo. Centry do vápna sbírali stopeři Ostravy. V závěru nastavení pálil z pozice zpoza vápna Kadlec, ale míč minul tyč.