Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc

MFS Uherské Hradiště 26.05.2020 | 18:00:00
0:0

Žluté karty: 16. Hofmann, 20. Daníček, 90. Reinberk – 69. Breite
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Sadílek, Petržela (79. Zahustel), Navrátil (86. Kalabiška), Jurečka (70. Zajíc), Havlík, Daníček
Sestava soupeře: Mandous – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Breite – Hála (88. Greššák), Houska, Chytil (72. Zahradníček), Falta (72. Daněk) – Juliš (85. Yunis).

Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek
jurecka260520.JPG

Slovácko v prvním zápase po dlouhé koronavirové pauze doma hostilo Sigmu. Modro-bílí remizovali bez branek 0:0, přestože si zejména ve druhém poločase připravili řadu gólových příležitostí a soupeře přehrávali.

Jedenáct týdnů bez ligového fotbalu ukončil zápas s Olomoucí. Zápas bez diváků začal svižným úvodem, Hostující Vepřek pálil nad, pak se hra rychle srovnala a nejvíce dění se odehrávalo veprostřed hřiště. První šanci Slovácka připravil Petržela pro Navrátila, ale ten měl k míči přece jen dál. Pak dvakrát pálili mimo Olomoučtí, Trmal zasahovat nemusel.

Největší šance prvního poločasu přišla deset minut před jeho koncem. Sadílek se dostal do vápna, dobře se zorientoval a našel ve vápně Jurečku. Útočník Slovácka z otočky mířil jen do míst, kde stál brankář Mandous.

Do konce poločasu žádná výrazná šance nepřišla, a tak se týmy rozešly do kabin smírně. Ve druhém poločase už Slovácko převzalo taktovku a bylo i nebezpečnější směrem dopředu. Aktivní Petržela se dostal v 53. minutě ke střele, ale minul. Pak měl šanci i na druhé straně Falta, ale hned z následného brejku byl blízko střele ve vápně Navrátil, který ale neustál souboj s důrazným Hálou.

Pak musel Mandous opět zasahovat proti Petrželovi a od šedesáté minuty se podařilo Slovácku dostat soupeře pod soustavný tlak. Ten ovšem dlouho nevyústil v žádnou tutovou šanci, podařilo se nebezpečně vypálit až Daníčkovi, ale mířil mimo.

V poslední dvacetiminutovce se Olomouc snažila především o rozkouskování hry, domácí měli navrch, ale do vyložené šance se nedostali. Za zmínku stojí jen hlavička Sadílka, kterou ale Mandous vytěsnil.