Report 26. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Góly: 44. Mara (pen.), 90. Koscelník, 90+3. Beran – 29. Zajíc
Žluté karty: 63. Mara, 90+2. Rondić – 43. Juroška, 45+3. Hofmann
Červené karty: 45+3. Kadlec
Sestava Slovácka: Trmal - Kadlec, Juroška, Hofmann, Divíšek - Navrátil (73. Zahustel, 89. Kalabiška), Kohút (63. Petržela), Daníček - Zajíc (63. Jurečka), Dvořák (45. Havlík)
Sestava soupeře: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Alibekov (89. Mashike Sukisa), Mara – Malinský, Baluta (58. Beran), Zeman (76. Hromada) – Kuchta (58. Rondić)

Slovácko jede z Liberce s prázdnou

Slovácko prohrálo na půdě Liberce 1:3. Slovácko sice šlo do vedení po brance Zajíce, ale domácí do poločasu vyrovnali z šesté penalty v posledních čtyřech zápasech. Slovácko navíc dohrávalo bez vyloučeného Kadlece. V závěru utkání pak domácí strhli vedení na svou stranu a nakonec zvítězili 3:1.

Lepší vstup do utkání mělo domácí mužstvo, které bylo v prvních minutách aktivní.

První velkou šanci měl v 5. minutě domácí Jan Kuchta, který si naběhl na přihrávku Martina Zemana, ale vyběhnuvší Matouš Trmal zasahovat nemusel, protože míč mířil vedle jeho svatyně.

V 10. minutě přišel rychlý přechod do útoku a střela Lukáše Sadílka ze střední vzdálenosti měla dobré parametry, ale jeho projektil jen o kousek minul pravou tyč.

V následujících minutách se hra vyrovnala a vše podstatné se odehrávalo převážně ve středu hřiště.

Ve 22. minutě centroval z levé strany Jan Divíšek na hlavu Pavla Dvořáka, ale míč šel těsně nad domácí branku.

Chvíli na to šel do úniku Jan Kuchta, ale Matouš Trmal precizním vyběhnutím odkopl míč do bezpečí.

Slovácko šlo do vedení po půlhodině hry. Na přesný centr Jurošky mezi brankáře a obránce si naběhl Tomáš Zajíc a placírkou usměrnil míč za záda bezmocného Filipa Nguyena – 1:0.

Nebyl by to zápas v Liberci, aby se nekopala penalta, vždyť z posledních čtyř zápasů se proti Slovácku kopalo šest pokutových kopů. I když hlavní sudí nejprve nepíská, tak na popud vzdáleného pomezního Jiřího Kříže z Liberce nakonec ukazuje na pokutový kop. Slovan tak v poslední minutě prvního poločasu vyrovnává díky trefě Kamso Mara – 1:1.

V posledních vteřinách pak přichází druhá rána v podobě vyloučení Michala Kadlece, který se nechal vyprovokovat Kuchtou.

Druhý poločas sice měli domácí více ze hry, ale Slovácko pozorně bránilo a naopak mělo několik zajímavých příležitostí. Zakončení Hofmanna však skončilo v náručí gólmana Nguyena. A rána Sadílka šla těsně mimo branku.

Když už to vypadalo, že zápas spěje k remíze, tak se nejprve v poslední minutě utkání trefil Koscelník a následně ná konečných 3:1 pečetil Beran.