Report 27. kolo - 1.FC Slovácko - Městský fotbalový klub OKD Karviná

2:0

Góly: 4. Havlík, 38. Daníček (pen.)
Žluté karty: 60. Dvořák – 84. Rundić
Sestava Slovácka: Trmal - Juroška, Divíšek - Sadílek (89. Polášek), Petržela (69. Kohút), Navrátil (89. Vincour), Kalabiška, Havlík, Daníček - Zajíc (69. Jurečka), Dvořák (85. Mareček)
Sestava soupeře: Bolek – Moravec, Šindelář, Rundić (C), Čonka – Smrž (19. Janečka) – Ba Loua (74. Santos), Hanousek, Qose (74. Petkov), Vukadinović (46. Tijani) – Taiwo (46. Guba)

Slovácko porazilo Karvinou 2:0

Slovácko zvítězilo ve druhém domácím zápase po vynucené pauze nad Karvinou 2:0. Skóre otevřel už v páté miunutě Havlík ze standardky. Ještě do poločasu domácí zvýšili na 2:0 gólem Daníčka z penalty po faulu na Petrželu. Ve druhém poločase branka nepadla, i když Slovácko mělo několik nadějných brejkových situací.

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Po pár vteřinách se k odraženému míči dostal Sadílek, ale zpoza vápna pálil nad. Hned další šance už gól přinesla. Slovácko vybojovalo standardku a Marek Havlík ji střelou přes zeď proměnil. Brankář Bolek si na míč sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal.

Před vyprázdněnými tribunami byli i nadále aktivnější domácí, i když Karviná také dokázala několikrát vystřelit na branku a Trmal musel zasahovat. Žádný pokus mířící na bránu jej ovšem nevyvedl z míry.

Slovácko přidalo na plyn znovu až s blížící se pauzou a aktivita byla hned odměněna. Ve vápně byl faulován Petržela a kapitán Vlastimil Daníček dokázal penaltu bez problému proměnit.

Také po poločase dokázali modro-bílí, za mohutného povzbuzování fanoušků okolo stadionu, být lepším týmem. Nicméně částečně polevili z tempa a bez potíží bránili dvoubrankové vedení.

Dobrou příležitost zvýšit na 3:0 měl Zajíc, ale jeho hlavička nebyla příliš důrazná. Střelu Petržely zase lapil Bolek. Slovácko mělo řadu brejkových náznaků, ale do šestnáctky už nemělo takový tah jako v první půli. V závěru ještě Šindelářovu tutovku vytáhl Trmal na tyč. Další šance už zápas nepřinesl a Slovácko se vítězstvím nad Karvinou posunulo do první šestky.