Report 28. kolo - Slezský FC Opava - 1.FC Slovácko

07.06.2020 | 15:00:00
1:1

Góly: 21. Železník – 64. Petržela
Sestava Slovácka: Trmal (17. Porcal) - Reinberk, Divíšek - Sadílek, Petržela (73. Juroška), Navrátil, Mareček, Kalabiška, Jurečka (45. Kohút), Havlík, Daníček - Dvořák (45. Zajíc)
Sestava soupeře: Fendrich – Harazim, Rychlý (19. Hošek), Hnaníček, Helešic (46. Hrabina) – Sus, Souček (60. Jan Řezníček), Zavadil (C), Dordić (60. Zapalač) – Texl – Železník (67. Schaffartzik)

Slovácko remizovalo v Opavě 1:1

I když si Slovácko v Opavě a vytvořilo celou řadu příležitostí, tak nakonec veze bod za remízu 1:1. Slovácko v 17. minutě přišlo o gólmana Matouše Trmala, který musel střídat kvůli zranění. Opava šla chvíli na to do vedení po malé domů a chybě gólmana Porcala. Ve druhém poločase Slovácko zamklo Opavu před pokutovým územím a nakonec vyrovnalo zásluhou Milana Petržely na konečných 1:1.

Slovácko vstoupilo do zápasu aktivně a mělo územní převahu. První opravdu velká šance přišla ve 13. minutě, kdy mohl okénko v opavské obraně potrestat Jan Navrátil, kterého vyslal na zteč Lukáš Sadílek. Přízemní střelu prvně jmenovaného ale reflexivně vyrazil nohou gólman Fendrich.

Po čtvrthodině utkání diváky v hledišti zamrazilo, když se v pokutovém území střetl Adam Rychlý s Matoušem Trmalem. Gólman Slovácka byl ze hřiště odnesen na nosítkách a místo něj se mezi tři tyče postavil Radek Porcal.

Bohužel po čtyřech minutách přišla malá domů a po zaváhání gólmana Slovácka se do prázdné branky trefil Lukáš Železník – 1:0.

Slovácko však mohlo ve 24. minutě bleskově vyrovnat, když  z pravé strany odcentroval Petr Reinberk na Václava Jurečku, který však zakončoval pouze do tyče a odražený míč neusměrnil mezi tři tyče Lukáš Sadílek.

Po půlhodině hry se nad hřištěm silně rozpršelo, což se projevilo i na samotné hře. Do kabin tak odcházeli hráči za stavu 1:0 pro Opavu.

Druhá poločas začal náporem Slovácka, která si vytvořilo hned celou řadu šancí a domácí branka byla doslova obléhána. Nicméně šance Zajíce, Reinberka, Navrátila, Kohúta a ani Havlíka v síti neskončila.

Obrovský tlak Slovácka přeci jen vyústil ve vyrovnávací branku. Michal Kohút v 64. minutě našel přihrávkou z levé strany na středu vápna Milana Petrželu, který poslal míč přesně k tyči – 1:1.

Po vyrovnávací brance se hra uklidnila. Slovácko sice mělo i nadále převahu, ale muselo si dávat pozor na brejky domácích.

Slovácko v samotném závěru několikrát ohrozilo domácího gólmana, ale jak střela Havlíka, tak i hlavička Kalabišky skončila v rukavicích gólmana Fridricha. Slovácko tak veze z Opavy bod po remíze 1:1.