Report 29. kolo - 1.FC Slovácko - Bohemians 1905

Góly: 43. Daníček - 4. Pulkrab, 14. Květ
Žluté karty: 53. Navrátil
Červené karty: 12. Petržela
Sestava Slovácka: Porcal - Reinberk, Kadlec, Juroška (70. Kohút) - Sadílek, Petržela, Navrátil (80. Dvořák), Mareček (59. Divíšek), Havlík, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, Schumacher – Levin, Hronek (83. M. Dostál), Jindřišek, Květ (71. Nečas), Vodháněl (90. Bederka) – Pulkrab (83. Vacek)

Slovácko podlehlo Bohemians
bohemka011119.JPG

Slovácko prohrálo s Bohemians 1:2. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Hosté šli rychle do vedení zásluhou Pulkraba a Květa, navíc šel pod sprchu Petržela. Před poločasem ještě z rohu snížil Daníček. Ve druhé půli už ale branka nepadla.

Poprvé po koronavirové pauze nastoupilo Slovácko s kotlem v zádech, ale úvodní minuty mu nevyšly. Domácí začali šancí Sadílka, ale jeho střela byla zblokována na roh.

Pak přišly hororové chvíle pro Slovácko. Po brejku Vodháněla ve čtvrté minutě udeřil Matěj Pulkrab. Následně VAR portvrdil za zákrok Petržely na hostujícího hráče červenou kartu a pohromu dokonal centr Hronka, který ve vápně našel Romana Květa, a ten hlavou uklidil míč do sítě.

Bohemians začali hrát více v defenzivě a snažili se Slovácko nepustit k míči. Domácí to měli proti vedoucímu soupeři složité. Po dobrém presinku Sadílka se dostal k ojedinělé šanci Zajíc, ale v dobré pozici přihrával a Havlík těžký míč neusměrnil na bránu.

Nakonec snažení Slovácka rezultovalo v tlak v posledních minutách poločasu, ze kterého vzešla branka. Po rohovém kopu prodloužený míč dopravil do sítě kapitán Vlastimil Daníček.

Druhý poločas začalo Slovácko odhodlaně a dokázalo soupeře zatlačit, ale vážnější šanci si proti početnějším hostům nevytvořilo. Za zmínku stojí pouze střílený centr Reinberka, který musel vyrážet Valeš.

V posledních minutách už domácím docházely síly a hosté zkušeně kontrolovali vedení vybudované na začátku zápasu. V posledních minutách Slovácko ještě mohlo srovnat ze standardních situací, ale vždy mu k úspěšnému zakončení něco chybělo.