Report 30. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

0:2

Góly: 65. Vindheim, 79. Kanga
Žluté karty: 61. Divíšek – 26. Sáček
Sestava Slovácka: Porcal - Kadlec, Juroška, Divíšek (81. Reinberk) - Sadílek (68. Mareček), Navrátil (71. Kohút), Kalabiška, Havlík, Daníček - Zajíc (81. Jurečka), Dvořák
Sestava soupeře: Heča – Sáček, Costa, Štetina, Matěj Hanousek – Hložek (63. Vindheim), L. Krejčí, Dočkal (C) (80. Trávník), Karabec (63. Kanga), M. Frýdek (46. Moberg Karlsson) – Drchal (46. Tetteh)

Slovácko podlehlo Spartě, čeká jej Bohemka

Slovácko prohrálo v posledním kole základní části se Spartou 0:2. V prvním poločase domácí neproměnili žádnou ze svých šancí a ve druhé půli Sparta po prostřídání dvakrát udeřila. Nejdřív se prosadil Vindheim a vítězství hostů potvrdil Kanga. Slovácko končí deváté a v play off se střetne s Bohemians.

Po oťukávacích minutách Slovácko jako první ohrozilo branku soupeře. Dlouhý míč našel Zajíce, ten obešel Costu, ale Heča jeho pokus zneškodnil. Z následující akce střílel Sadílek, ale míč mu nesedl.

Sparta po úvodním nátlaku domácích srovnala hru a utkání se začalo odehrávat především mezi šestnáctkami. Slovácko se dostávalo do šestnáctky především centry ze strany, ale Heča byl pozorný.

Závěr poločasu orámovala rána Havlík zpoza vápna, ale utažený míč letěl těsně mimo bránu. V závěru hrozili i hosté, ale Frýdkův prudký míč proletěl vápnem beze změny směru.

Ve druhém poločase Sparta získala díky střídáním herní převahu, přesto do vedení mohlo jít Slovácko, ale Navrátil přestřelil. Pak po akci střídajících a přihrávce Karlssona usměrnil míč za Porcala Andreas Vindheim.

Slovácko se snažilo alespoň o vyrovnání, i když výsledek v Liberci jeho šanci na proniknutí do první šestky nenahrával. Jenže z brejku se dostal k odraženému míči Guélor Kanga a zvýšil na 2:0.

V závěru ještě Slovácko přitlačilo, ale branku nevstřelilo. Po třiceti kolech jsou modro-bílí devátí a čeká je play off o Evropskou ligu proti Bohemians.