1:3

Góly: 35. Engelmann – 42. Petržela, 53. Kalabiška, 74. Vosáhlo (vlastní)
Žluté karty: 44. Turek, 71. Engelmann
Sestava Slovácka: Porcal - Tischler (45. Havlík), Reinberk, Krejčí, Hofmann - Vasiljev (37. Petržela), Sadílek, Kalabiška, Hellebrand, Daníček - Zajíc (67. Šašinka)
Sestava soupeře: Tetour – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík, Engelmann, Urban (32. Azilinon, 75. Brokeš), Turek, Krasnyanyk (55. Dufek), Vrňák

POHÁR: Slovácko zvítězilo v Benešově 3:1
benesov240919.JPG

Slovácko postoupilo do osmifinále poháru, když v Benešově otočilo nepříznivý stav a zvítězilo 3:1.

Slovácko bylo od prvních minut dominantním týmem, ale veškerá aktivita končila před pokutovým územím a Slovácko se do výraznější šance nedostalo Šance Sadílka a Zajíce vychytal domácí gólman a střele Daníčka a Hellebranda zase scházela přesnost.

Vše bylo jinak ve 35. minutě, kdy domácí tým zahrával první rohový kop a hned první střela mezi tři tyče skončila vedoucí brankou Benešova – 1:0.

Slovácko však ještě do poločasové přestávky vyrovnalo, když se ke standardní situaci postavil Milan Petržela a jeho centr k překvapení všech skončil až v síti domácí branky – 1:1.

Druhý poločas začal tlakem Slovácka, které si vytvářelo šance a již v 53. minutě dokázalo skóre utkání otočit. Petr Reinberk na pravé straně po táhl míč a na stříbrném podnosu vybídl ke skórování volného Kalabišku, který se nemýlil – 1:2.

Slovácko na hřišti i nadále dominovalo a třetí branka mohla přijít v 71. minutě, kdy po skrumáži v pokutovém území fauloval jeden z domácích hráčů a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí gólman však Vlastimila Daníčka vychytal.

Skóre se však měnilo o dvě minuty později, kdy se do střely Šašinky položil domácí obránce Vosáhlo, ale trefil míč tak nešťastně, že skončil za zády bezmocného gólmana – 1:3.

V 85. minutě mohl navýšit skóre Lukáš Sadílek, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce. Slovácko kontrolovalo hru a bez problémů tak postoupilo do osmifinále MOL Cupu.