Góly: 45. Havlík – 14. Vacek, 86. Hronek
Žluté karty: 8. Dvořák, 61. Hofmann, 72. Havlík - 19. Levin, 29. Vacek, 41. Bartek, 59. Hronek, 90. Valeš
Počet diváků: 1801
Sestava Slovácka: Porcal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Navrátil, Kalabiška (55. Sadílek), Jurečka (60. Zajíc), Havlík, Daníček - Dvořák (82. Kohút)
Sestava soupeře: Valeš - Bartek, Köstl, Hůlka, M. Dostál - Vacek (69. Květ), Jindřišek, Levin, Hronek (90. Krch), Nečas (69. Mosquera) – Vodháněl (80. Ugwu)

Slovácko prohrálo s Bohemians 1:2
bohemka011119.JPG

V prvním semifinále play off o Evropu podlehlo Slovácko doma Bohemians stejným výsledkem jako v závěru základní části - 1:2. V prvním poločase poslal hosty do vedení Vacek, těsně před pauzou ale srovnal Havlík. Konečnou podobu výsledku dal ve druhém poločase Hronek.

Slovácko začalo dobře, v páté minutě po Reinberkově centru do vápna usměrněnou hlavičkou trefil břevno Dvořák. Jenže po úvodních minutách herní převahy přišla akce klokanů a po Nečasově přihrávce se prosadil Kamil Vacek.

Následně Slovácko mělo příležitosti především ze standardních situací. Po centru aktivního Navrátila se ke střele po závaru dostal Daníček, ale hosté srazili jeho pokus mimo branku.

Domácí v závěrečné čtvrthodince první půle přitáhli otěže, ale Valeš zasahovat nemusel. Daníček pálil po Reinberkově přistrčení z hranice vápna vysoko nad. Jurečka následně hlavičkoval taktéž mimo tři tyče. Poločas pro Slovácko nakonec zachránila utažená střela Marka Havlíka zpoza vápna k tyči Valešovy brány.

Druhou půli odstartovala rána Navrátila, kterou ale Valeš vytěsnil. Další šanci připravil střídající Sadílek a Jurečka hlavou přizvedl míč těsně mimo. Sadílek následně po přistrčení Dvořáka vypustil střelu z hranice šestnáctky, mířil těsně mimo pravou tyč.

Po centru Divíška se v 69. minutě dostal zevnitř vápna ke střele Reinberk, ale nepodařilo se mu utáhnout míč na bližší tyč. Z protiakcí hrozili i hosté, domácí obraně dělal problémy především agilní Mosquera.

V závěrečné desetiminutovce fyzicky náročného zápasu začaly některé hráče na hřišti trápit křeče a došlo na nutné občerstvovací pauzy. V 86. minutě se ovšem za obranou zjevil Petr Hronek a prostřelil Porcala.

Pro Slovácko výsledek znamená, že pro postup do další fáze play off potřebuje v Ďolíčku vstřelit minimálně dvě branky a zvítězit, jinak pro něj sezona skončí.