2:1

Góly: 90+1. Mosquera, 90+4. Mosquera – 2. Jurečka
Žluté karty: 64. Hůlka – 20. Sadílek, 31. V. Daníček, 76. Svědík
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk (79. Kadlec), Hofmann, Divíšek - Sadílek, Navrátil (57. Kalabiška), Kohút (62. Juroška), Jurečka (62. Dvořák), Havlík, Daníček - Zajíc (79. Kliment)
Sestava soupeře: Valeš – M. Dostál, Köstl, Hůlka, Bartek – Jindřišek (C), Vacek (60. Květ), Ljovin (77. Krch) – Hronek (89. Bederka), Nečas (60. Mosquera), Vodháněl (77. Ugwu)

Slovácko skončilo před branami finále

Slovácko v odvetném zápase na půdě Bohemians Praha 1905 prohrálo 1:2 a skončilo před branami finále skupiny o Evropské poháry.

Hráči Slovácka vstoupili do zápasu nejlépe jak mohli a již ve druhé minutě šli do vedení. Centr Josefa Divíška z levé strany tečoval špičkou kopačky Václav Jurečka a brankář Valeš na míč, který směřoval po jeho levé ruce, nedosáhl – 0:1.

Klokani mohli hned z dalšího útoku vyrovnat. Ljovin vysunul přesným pasem Petra Hronka, který tváří v tvář Nemravovi naštěstí zamířil vedle bližší tyče.

V následujících minutách se hrálo mnohem opatrněji, a tak další střelu viděli fanoušci až v 15. minutě, kdy si míč převzal Lukáš Sadílek, udělal pár kroků a jeho skákavá střela jen těsně minula zařízení.

Na druhé straně mohl vyrovnat domácí Dostál, který hlavičkoval v dobré pozici, ale míč šel naštěstí mimo tři tyče. Mezi tři tyče pak bohužel nemířilo ani zakončení Kohúta, jehož razantní střele levačkou chyběla přesnost.

Těsně před odchodem do kabin podržel Slovácko gólman Nemrava, který si poradil s nepříjemnou střelou Jakuba Nečase.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji domácí Bohemka, ale první gólovou šanci mělo Slovácko, když se v 52. minutě dostal k zakončení Marek Havlík, ale jeho tečovaná střela skončila pouze v rukavicích domácího gólmana.

O dvě minuty později měla čistou gólovku Bohemka. Vodháněl vysunul Honku, který šel zleva sám na Víta Nemravu, jenž však stačil zmenšit střelecký úhel a levou nohou skvěle zasáhl.

V samotném závěru hrálo Slovácko na riziko a Bohemka hrozila z rychlých brejků. Nejprve v 90. minutě mohl poslat Slovácko do finále skupiny o poháry Sadílek, ale po sražené střele před gólmanem Valešem se prosadit nedokázal.

O chvíli později přišel gól na druhé straně. V 91. minutě se Mosquera po vyhraném souboji ve středu hřiště dostal do samostatného úniku a podél gólmana Nemravy vyrovnal na 1:1.

Nakonec Slovácko mohlo vstřelit druhou branku, která by znamenala prodloužení, když Kliment zakončoval z hranice šestnáctky, ale domácí gólman jeho střelu vytáhl na břevno.

Při rohovém kopu Slovácka šel do šestnáctky Bohemky i brankář Nemrava. Domácí se ale ubránili a míč se odrazil k Ugwuovi. Ten s ním popoběhl dopředu a přihrál Mosquerovi, který od půlící čáry postupoval sám na prázdnou bránu a stanovil výsledek utkání na konečných 2:1.