Report 1. kolo - FC Fastav Zlín - 1.FC Slovácko

Góly: 47. Poznar (pen.) – 63. Navrátil, 77. V. Daníček (pen.)
Žluté karty: 16. Cedidla, 71. Hlinka, 77. Jiráček - 56. Divíšek, 62. V. Daníček, 85. Nemrava
Počet diváků: 1282
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Sadílek (89. Kohút), Petržela (72. Kalabiška), Navrátil (89. Šimko), Havlík, Daníček - Cicilia (89. Kliment)
Sestava soupeře: Dostál – Cedidla (81. Fantiš), P. Buchta, Simerský, Jiráček - Matejov (66. Drame), Conde, Hlinka (81. Martínez García), Čanturišvili – Janetzký (74. Procházka), Poznar

Vládci kraje. Zlín - Slovácko 1:2
zlin220820.JPG

Slovácko zvítězilo ve Zlíně 2:1. Domácí šli do vedení díky penaltě, ale modro-bílí zápas otočili zásluhou Navrátila a proměněné penalty Daníčka.

Utkání nabídlo velmi vlažný vstup na obou stranách. V úvodních minutách přinesly alespoň nějaké rozptýlení standardní situace, ani pro Slovácko, ani pro Zlín z nich však gólové příležitosti nevyplynuly. Jinak se v prvním poločase hra odehrávala v drtivé většině mezi šestnáctkami.

V závěru poločasu se po přistrčení od Petržely dostal do šance Cicilia, ale jeho střele chyběla razance.

O chvíli později propadl míč do vápna k Havlíkovi, ten podstřelil vybíhajícího Dostála, ale i jeho střele chyběla větší síla.

Zlín zahrozil z rohu, ale z následného brejku mělo největší šanci poločasu Slovácko, unikající Navrátil ovšem trefil obránce.

Pohroma pro Slovácko přišla hned po pauze, kdy došlo k nastřelení ruky Kadlece ve vápně a Tomáš Poznar penaltu proměnil.

Srovnat mohl po necelé hodině hry Petržela, který po Havlíkově pasu šel sám na bránu, po kličce Dostálovi ale trefil pravou tyč.

Slovácko se radovalo v 63. minutě. Centr Sadílka uklidil na zadní tyči nabíhající Jan Navrátil za povzbuzování početné skupiny výjezdníků, kteří tým podporovali zpoza plotu u sektoru hostů.

Hosté otočili skóre utkání necelou čtvrthodinu před koncem. Po faulu na Navrátila se prosadil z penalty posvěcené videem kapitán Vlastimil Daníček.

Zpečetit osud zápasu mohl Havlík, ale v úniku těsně přestřelil branku.

Následně mířil těsně kolem Nemravovy tyče Fantiš a z další podobné akce vychytal Nemrava Poznara.

Závěrečný tlak už branku nepřinesl a Slovácko začalo sezonu 2020/2021 vítězně.

25 Vít Nemrava 90 - 1 -