Report 2. kolo - 1.FC Slovácko - FK Jablonec

1:1

Góly: 48. Cicilia – 79. Chramosta
Žluté karty: 58. Cicilia, 59. Reinberk, 62. V. Daníček, 78. Havlík, 89. Kohút - 34. R. Hrubý, 44. Libor Holík, 71. Kratochvíl
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek (56. Kalabiška) - Sadílek (81. Kliment), Petržela (81. Kohút), Navrátil, Havlík, Daníček (63. Hellebrand) - Cicilia
Sestava soupeře: V. Hrubý - Libor Holík (74. Jovović), Martinec, V. Kubista, Podaný (74. Chramosta) - Hübschman, Považanec – Kratochvíl, R. Hrubý (65. Ladra), Zelený - Schranz (82. Jeřábek)

Slovácko remizovalo s Jabloncem 1:1

Slovácko ve 2. ligovém kole remizovalo s Jabloncem 1:1. Slovácko bylo aktivnější, mělo řadu šancí, ale proměnit dokázalo pouze jednu. Jablonec v závěru dokázal vyrovnat z přímého volného kopu na konečných 1:1.

Slovácko vstoupilo do utkání s Jabloncem aktivně a první velká šance se zrodila v 8. minutě, kdy Sadílek na polovině efektně uvolnil patičkou Havlíka, který šel s Petrželou na jediného obránce Jablonce, Havlík v pokutovém území přihrával druhému jmenovanému, ale Považanec s velkou pravděpodobností uchránil Jablonec od první inkasované branky, když skluzem vypíchl míč Petrželovi.

Ve 25. minutě přišla šance i na straně Jablonce, kdy Považanec chytil na polovině Slovácka odražený míč a přihrál jej doprava na Kratochvíla, který si jej přehodil před vápnem na levou nohu a vystřelil velmi nebezpečně a rána šla necelé dva metry od levé tyče.

Ve 32. minutě to na stadionu jen zahučelo, když Lukáš Sadílek zahrával rohový kop na přední tyč, kde hlavičkoval Hofmann a rozezněl brankovou konstrukci hostující branky.

Co se nepodařilo za celý první poločas, tak přišlo ve 48. minutě. Slovácko zahrávalo rohový kop, k odraženému míči se dostal Petržela, který volejem nastřelil hráče Jablonce, modrobílí zůstali u míče po spolupráci Sadílka s Havlíkem druhý jmenovaný centroval, jablonecká obrana balon odvrátila k Petrželovi, který balon zatáhl a od brankové čáry prudce centroval, balon brankář Hrubý vyrazil jen k Riginu Ciciliovi a ten a hlavou poslal míč mezi tyč a jabloneckého hráče – 1:0.

V následujících minutách Slovácko nebylo tak dominantní, jak v prvním poločase, ale i tak si diváci na stadionu stěžovat na nudu nemohli.

V 72. minutě Marek Havlík vyslal přesnou přihrávkou na Kalabišku, který z brankové čáry centroval, na přední tyči se snažil míč tečovat Cicilia, ale gólman Hrubý míč chytil do náruče.

V 79. minutě zahrával Jablonce standardní situaci ze vzdálenosti přibližně 22 metrů od branky Slovácka. Míč si postavil Chramosta, který přestřelil zeď a nedal Nemravovi šanci – 1:1.

Slovácko se snažilo po obdržené brance dostat aktivní hrou znovu do vedení, ale Jablonec pozorně bránil a navíc Slovácka nebylo v rozhodujících momentech přesné. V samotném závěru po velmi dobré kombinaci posunul míč Cicilia na Hellebranda, který střílel na zadní tyč. Vlastimil Hrubý zachránil svůj tým od obdržené branky, když konečky prstů vyrazil míč na roh, a tak se pošesté za sebou zrodila na stadionu v Uherském Hradišti remíza s Jabloncem.

1.FC SLOVÁCKO - FK JABLONEC 1:1 (0:0)

Branky: 48. Cicilia – 79. Chramosta

1.FC SLOVÁCKO: NemravaReinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek (56. Kalabiška) – M. Petržela (81. Kohút), V. Daníček (C) (63. Hellebrand), Havlík, NavrátilSadílek (81. Kliment) – Cicilia

FK Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík (74. Jovović), Martinec, V. Kubista, Podaný (74. Chramosta) – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl, R. Hrubý (65. Ladra), Zelený – Schranz (82. Jeřábek)