Report 4. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

4. kolo - FORTUNA:LIGA2020/21
MFS Uherské Hradiště 14.11.2020 | 16:00:00
5:1

Góly: 37. Hofmann, 58. Daníček (pen.), 63. Sadílek, 76. Daníček, 89. Cicilia - 64. Pilík (pen.)
Žluté karty: 41. Kliment, 78. Navrátil - 59. Soldát, 88. Diarra
Sestava Slovácka: Bajza - Šimko (88. Mareček), Reinberk, Kadlec, Hofmann - Sadílek (80. Kubala), Petržela (80. Jurečka), Hellebrand (65. Navrátil), Havlík, Daníček - Kliment (65. Cicilia)
Sestava soupeře: Melichar - Cmiljanović (46. Kvída), Diarra, Soldát, Svoboda - Zorvan (70. Hájek), Folprecht, Pilík, Vávra (87. Belej) - Vais (70. Boakye), Rezek (87. Budínský)

Slovácko porazilo Příbram 5:1
IMG_0129.JPG

Slovácko zvítězilo v dohrávce 4. ligového kola 5:1. Domácí měli po celé utkání převahu, kterou zúročil pěti góly. Před pauzou se trefil Hofmann, ostatní branky padly až ve druhém poločase. Z penalty zvýšil Daníček, na kterého krásnou trefou navázal Sadílek. Pak snížil také z penalty Pilík, ale druhou brankou v zápase vrátil domácím náskok Daníček a z penalty umístil poslední branku Cicilia.

Slovácko začalo úvodní poločas soustavným tlakem. Prakticky od první minuty soupeře z Příbrami zatlačilo k jeho brance. Výsledkem bylo několik rohů v první dvacetiminutovce. Brankář Melichar ovšem nemusel vytáhnout žádný větší zákrok.

Do velké šance se po akci Sadílka mohl dostat Reinberk, ale těsně před ním odvrátil bránící hráč na roh. Po centru Hellebranda se pak k odraženému míči dostal Daníček, ale v těžké pozici loupl míč nad.

Tlak Slovácka se stupňoval a nakonec vyvrcholil v branku. Po rohu se dostal k dalekonosné střele Hellebrand. Jeho pokus ještě Melichar vyrazil, stejně jako následnou hlavičku Daníčka, proti dorážce Stanislava Hofmanna už byl ale krátký.

Jediným ohrožením Bajzovy branky byla v závěru poločasu střela Rezka ze standardní situace, ale Bajza jeho ránu vytěsnil mimo.

Pytel s góly se roztrhl až po pauze. Krásný únik Klimenta ještě Melichar dokázal zlikvidovat, pak už ale lovil míče ze sítě. Po faulu na Hellebranda ve vápně se prosadil z penalty Vlastimil Daníček. Záhy zvýšil nádhernou ranou po přistrčení od Klimenta Lukáš Sadílek.

Že ještě není hotovo, ujistil domácí Tomáš Pilík, který snížil z penalty po ruce ve vápně. Modro-bílí ale hráli jinak směrem dozadu velmi pozorně a po zbytek utkání hru kontrolovali. Navíc po centru Hofmanna navýšil vedení opět Vlasta Daníček. Ten mohl završit hattrick, když si Slovácko vybojovalo penaltu po faulu na střídajícího Kubalu. Míč si ale vzal Cicilia a zaokrouhlil na 5:1.