Report 5. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

3:0

Góly: 2. Kúdela (pen.), 29. Kúdela, 90. Provod
Žluté karty: 87. Kúdela – 2. Hofmann, 35. Navrátil, 38. Kalabiška, 75. Reinberk
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann (80. Kliment) - Sadílek (87. Kubala), Petržela (65. Kohút), Navrátil, Kalabiška, Havlík, Daníček - Cicilia
Sestava soupeře: Kolář – Karafiát (84. Coufal), Kúdela, Zima, Oscar – Takács – Malinský (85. Sima), Traoré, Lingr (74. Masopust) – Musa (46. Tecl), Kuchta (74. Provod)

Slovácko nedokázalo zaskočit Slavii

Slovácko si připsalo první prohru v tomto ročníku, když nedokázalo bodovat na půdě uřadujícího mistra.

Slovácko nezvládlo úvod utkání, když hned v první šanci ve druhé minutě fauloval Hofmann Kuchtu, z následného pokutového kopu skóroval Kúdela a Slavia se dostala do vedení 1:0.

V 15. minutě se osmělilo Slovácko, když se ke střele dostal Kalabiška. Jeho rána byla ale zablokována a následný centr chytil do svých rukou Kolář. O čtyři minuty později protáhl Koláře střelou z levé strany Navrátil.

Po rohu Lingra se k míči dostal Kúdela, který ve 29. minutě propálil ranou z voleje vše, co mu stálo v cestě včetně Nemravy - 2:0.

Ve 32. minutě sklepl Kalabiška míc pro Navrátila, který chtěl napodobit Kúdelovu trefu, místo toho poslal míč vysoko nad.

Ve 44. minutě vystihl Musa malou domů od Kadlece, ale nedokázal nikomu přihrát. Na druhé straně se Slovácko dostalo ke standardce po faulu na Petrželu, Havlík svou střelou ale bránu neohrozil.

Do druhé půle vstoupilo Slovácko velmi aktivně. Nejprve se ve 49. minutě po centru Daníčka dostal k hlavičce Sadílek, míč se odrazil od jedné tyče do druhé a ven. O tři minuty později zaměstnal Koláře střelou ze střední vzdálenosti Marek Havlík.

V 57. minutě natáhl pravačkou Petržela, který trefil břevno. Už podruhé tak branková konstrukce zachránila Koláře.

O deset minut později vytěsnil gólovku Sadílka slavistický Kolář na roh. Následně se vytáhl i slovácký gólman, když vychytal hlavičku Lingra.

V závěru utkání upravil skóre na 3:0 Provod, když prostřelil Nemravu ze standardky z pravé strany.